Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa pokonkursowa XIV Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY

2013-12-17,

Kategoria : Wystawy

We wtorek, 10 grudnia 2013 r., odbył się pokonkursowy wernisaż wystawy CERAMIONY oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu. Od 14 lat CERAMIONY, organizowane są przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu cieszą się dużym zainteresowaniem.
Konkurs inspiruje i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Na tegoroczną - XIV już edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY, wpłynęło 181  prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit. W konkursie wzięło udział 31 szkół, ośrodków kultury, warsztatów terapii zajęciowej i organizacji pozarządowych z całej Polski, m.in. z Lublina, Warszawy, Drezdenka, Zduńskiej Woli, Katowic, Bolesławca, Częstochowy, Nowego Wiśnicza, Cieszyna, Bydgoszczy i Gronowa Górnego.
Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje  w pracowniach  ceramicznych. Temat konkursy był dowolny. Część prac inspirowana była postacią człowieka. Na uwagę zasługują również naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne.

Organizatorzy konkursu oraz jurorzy dziękują wszystkim uczestnikom,nauczycielom i opiekunom pracowni ceramicznych oraz gratulują nagrodzonym i wyróżnionym.

Wystawę pokonkursową można oglądać do 9 stycznia w Galerii Nobilis CSE „Światowid”.
Wstęp wolny.


Konkurs zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Twórcza Terapia

Galeria zdjęć z wernisażu wystawy

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna