Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty „Pojęciokształty” w Łęczu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa prac Zbigniewa Szmurło

2016-12-29,

Kategoria : Wystawy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy Zbigniewa Szmurło pt. „Na każdy dzień obecności - powidoki rozmarzeń”, który odbędzie się 29.12.2016 r. o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace malarskie Zbigniewa Szmurło, który jest artystą plastykiem, armenoznawcą, tłumaczem języka rosyjskiego, publicystą, dziennikarzem, nauczycielem akademickim oraz popularyzatorem kultury.

- Aktualna wystawa jest próbą znalezienia wrażeń związanych z ukazywaniem pejzaży – tych realnych i tych immanentnych – mówi Zbigniew Szmurło.

Autor poprzez poszukiwania kolorystyczne i strukturalne  w swoich kompozycjach malarskich buduje przestrzenie wrażliwych spotkań i relacji na linii autor – odbiorca. Prezentowane na wystawie płótna – powidoki można odbierać dwojako, zarówno jako zjawisko fizyczne, jak i w sposób mistyczny. - Powidoki rozmarzeń – to malarska i poetycka metafora zmierzająca do odkrywania siebie i miejsc, które inspirują do chwytania wrażeń, inspirujących do twórczego przeżywaniu każdego dnia – dodaje autor prac, Zbigniew Szmurło.

Autor w tym roku prezentował swoje prace na  wystawach indywidualnych w Elblągu („Galeria Rad-Art”) i Bartoszycach (Akademicka Galeria Sztuk Wszelakich Wydziału Nauk Społecznych, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu). Uczestniczył także w pokazach zbiorowych w Pasłęku, Jaworznie, Chrzanowie, Olkuszu, Myślenicach, Nowym Wiśniczu oraz Erywaniu – stolicy Armenii.

W Galerii Nobilis wystawa prezentowana będzie od 29.12.2016 r. do 30.01.2017 r.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna