Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa szkła i ceramiki

2014-01-28,

Kategoria : Wystawy

W czytelni Filii nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego, od wtorku 28 stycznia, będzie można oglądać wystawę prac ceramicznych, oraz szkła artystycznego. Na wystawie znajdą się prace osób z Elbląga i okolic np. Młynar, Zwierzna czy Gronowa Górnego, które  rozwijają swoje pasje w pracowni ceramicznej i szkła artystycznego  w CSE „Światowid”.

Na wystawie znajdą  się prace: Joanny Wachowicz, Danuty Świątek, Haliny Gnat, Anny Nowak, Marii Szczepańskiej, Anny  Komorowskiej i Agnieszki Miernik, Ireny Michalskiej, Ewy Miros, Grażyny Kopańskiej, Wandy Kucharczyk, Jolanty Urbańskiej, Barbary Wilińskiej, Łucji Wołnsewicz, Lucyny Poduch, Bożeny Maleska, Lucyny Modrzyńskiej,  Joanny Zasada. Grupa szkła artystycznego to: Teresa Chądzyńska, Sabina Gadzała, Zofia Pater, Barbara Krajnik i Anna Nowak.  

Prace mają różną tematykę. Wśród technik ceramicznych najwięcej jest tych tworzonych   ręcznie, prace pokryte są szkliwem lub angobą. Na wystawie znajdą się również prace odlewane oraz odciskane w z form. Przedmioty wykonane w szkle to lampy i prace użytkowe.

- Tegoroczna grupa twórców to osoby bardzo zdolne i wrażliwe, których zainteresowania są naprawdę szerokie, a wszystkie prezentowane prace mają swoje źródło w obserwacjach i spostrzeżeniach – opowiada Ewa Bednarska - Siwilewicz.

Wszyscy twórcy swoje artystyczne  pasje realizują w pracowni ceramicznej i szkła artystycznego w  CSE „Światowid” w Elblągu.

W dniu 25 lutego o godz. 17.00 odbędzie się finisaż wystawy oraz spotkanie z autorami prac.


Autor: CSE "Światowid"

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna