Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Siła Wsparcia i Świat Mało Znany

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa uczestniczki naszych zajęć

2017-04-01,

Kategoria : Wystawy

Galeria Manu-el zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Moje malowanie”, autorstwa Katarzyny Mikołajczak, arteterapeutki, autorki wierszy i form plastycznych. Wernisaż odbędzie się 1 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00. Galeria mieści się w Szkole Policealnej im J. Romanowskiej na ul. Saperów 14E w Elblągu.

Katarzyna Mikołajczak ur. 04.02.1977 r. w Elblągu. Ukończyła Uniwersytet Gdański  z tytułem licencjata pedagogiki wczesnej edukacji oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z tytułem magistra pracy socjalnej. Studiowała socjoterapię na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, psychologię pozytywną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz arteterapię na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uczestniczka zajęć plastycznych w CSE „Światowid” w Elblągu.

W pisaną dotąd poezję zaczęła wplatać formy bardziej plastyczne. Asamblaż, obraz i forma przestrzenna stały się dla Katarzyny Mikołajczak nowym środkiem wyrazu oraz sposobem na nawiązywanie kontaktu z drugim człowiekiem.

- Już sama droga tworzenia jest fascynująca, a zetknięcie się z pewnymi przeszkodami podczas pracy jeszcze bardziej zachęca do dalszego działania. Praca w takim rozumieniu staje się przyjemnym i interesującym wyzwaniem - mówi Katarzyna Mikołajczak.

Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w 2004 r. roku od udziału w spektaklu „Tu i teraz” amatorskiej grupy EDA. W 2005 r. ramach Elbląskiej Sceny Literackiej zaprezentowała po raz pierwszy cykl swoich wierszy pt. „Otwieram drzwi”. Będąc członkiem grupy teatralnej działającej przy Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu w 2007 r. zagrała jedną z głównych ról w spektaklu „Moja mała”.  W 2009 roku po raz drugi w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej zaprezentowała swoją poezję. Listopad 2012 roku stał się uwieńczeniem dotychczasowej twórczości literackiej w postaci Antologii Elbląskiego Klubu Literackiego pt. „Z ograniczoną nieodpowiedzialnością”. Współpracowała z Centrum Sztuki „Galeria El” w Elblągu, biorąc udziału w projekcie „Przebudzenie”. Prowadziła zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz dla dzieci i rodzin osadzonych w Zakładzie Karnym w Elblągu. W 2014 r. roku stała się członkiem Elbląskiego Stowarzyszenia Alternatywni. Prowadziła warsztaty rozwojowe dla kobiet „Babskie spotkania z…”. Rok 2016 obfitował w niezwykłe wydarzenia: w postaci kolejnej prezentacji poezji w ramach Międzynarodowego Dnia Poezji| i pierwszej wystawy własnego malarstwa oraz wydanie drugiej Antologii pt. „Książka Pełna Słów”.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna