Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawy w Światowidzie

2014-11-20,

Kategoria : Wystawy

Spektakle, koncerty i warsztaty to jeszcze nie wszystkie atrakcje 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które dzisiaj (20 listopada) rozpoczynają się w „Światowidzie”. Organizatorzy zapraszają także na wernisaże.

 Wernisaż fotografii Krzysztofa Gołucha „Przełamując stereotypy” odbędzie się dzisiaj (20 listopada) o godz. 18.00. Na fotografiach, prezentowanych na II piętrze CSE, zobaczymy pokazane bez zbędnej egzaltacji codzienne zmaganie się z życiem osób niepełnosprawnych, ich radości i smutki. Spotkamy małą Viktorię podczas zajęć integracyjnych i niepełnosprawnego posła podczas wspólnej zabawy z rodziną. Możemy zobaczyć także silnych i twardych zawodników rugby na wózkach czy kruche i delikatne niepełnosprawne modelki, łamiące konwenanse i prezentujące modę ślubną. 

- Zdjęcia dają odmienne spojrzenie na zjawisko niepełnosprawności, gdzie przede wszystkim ważny jest człowiek niezależnie od stanu zdrowia czy intelektu, a wystawę można oglądać do 14 grudnia - zachęca Teresa Miłoszewska, organizatorka MSA.

Z kolei w Galerii Nobilis - w sobotę o godzinie 16.00 - odbędzie się też wernisaż  prac uczestników Międzynarodowego Pleneru Artystycznego "Impresje". Będzie można zobaczyć prace artystów, które powstały w Janowie pod Elblągiem, gdzie odbywał się plener.

- Janów pod Elblągiem to niezwykłe miejsce, a jeszcze bardziej niezwykłe powstają tam prace artystów – mówi Teresa Miłoszewska. - Atmosferę pleneru budował zabytkowy pałac i jego urokliwe otoczenie, które było inspiracją dla artystów. Burza emocji artystycznych daje efekty w postaci nieoczekiwanych dokonań twórczych, czego dowodem niech będzie niniejsza wystawa oraz towarzysząca jej publikacja.

Obrazy, zdjęcia, wiersze oddają ducha czasu spędzonego podczas pleneru. Wystawę będzie można oglądać do 14 grudnia.

- Zarówno miłośników wystaw, jak i wszystkich mieszkańców regionu zapraszamy także do oglądania występów muzycznych i teatralnych uczestników 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Celem naszych działań jest przełamywanie barier społecznych i szeroko pojęta integracja – dodaje Teresa Miłoszewska.

Organizatorami 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu.

Głównym Partnerem imprezy jest Grupa LOTOS S.A.
Sponsorem MSA jest FLSmidth MAAG Gear.

Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Miasto Elbląg.Na fotografiach Krzysztofa Gołucha, prezentowanych na II piętrze CSE, zobaczymy pokazane bez zbędnej egzaltacji codzienne zmaganie się z życiem osób niepełnosprawnych, ich radości i smutki

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna