Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „SOLARIS” (wideo)

2020-05-04,

Kategoria : Wystawy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu po raz kolejny daje internautom możliwość wirtualnego spaceru po wystawie zainstalowanej w Galerii Nobilis. Tym razem jest to ekspozycja grafik wykonanych przez Kamilę Kapelańczyk, przenoszących nas w świat głębi oceanu.

Wystawa „Solaris” składa się z 15 wielkoformatowych grafik wykonanych techniką reliefową oraz 40 obiektów graficznych złożonych w stylu Zine (nazywanych tomami solarystyki). Kwintesencją ekspozycji jest książka wykonana w pracowni introligatorskiej Uniwersytetu Ostrawskiego w Czechach. Do druku użyta została farba własnej produkcji oparta na autorskiej recepturze.

Grafiki jak i obiekty z nich stworzone obrazują powierzchnię oraz głębię oceanu, będącą metaforą poziomów poznania drugiego człowieka. Spokojna kolorystyka ma wprowadzić odbiorcę w stan odprężenia przypominający uczucie dryfowania na niezmąconej tafli wody i zaprosić do refleksji nad swoimi stosunkami z ludźmi w jego otoczeniu.

Całą wystawę można obejrzeć w formie wirtualnego spaceru – zapraszamy do obejrzenia filmu, który dostępny jest na naszym kanale na youtube -> CSE Światowid.

Kamila Kapelańczyk w roku 2017 obroniła dyplom licencjacki na specjalizacji grafika warsztatowa na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.

W dzieciństwie chciała zostać oceanografem, po niespełnionych marzeniach pozostała jej miłość do wody i strach przed głębinami.


Autor: red.


Trailer

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna