Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Konferencja o projektach

2010-04-07,

Kategoria : Z życia firmy

Dziś, 7 kwietnia o godz. 12.00 w CSE ‘"Światowid" odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektom kulturalnym realizowanym przez naszą placówkę.


Dyrektor Antoni Czyżyk poinformował, że w roku ubiegłym placówka zrealizowała 17 projektów, a w 2010 roku uzyskała dofinansowanie już na 15. Podkreślił, że choć to dopiero pierwszy kwartał, „Światowid" z powodzeniem pozyskuje środki zewnętrzne i będzie aplikował o kolejne, z różnych źródeł.

 

- Aplikujemy do ministerstwa kultury, PISF-u, Euroregionu, sięgamy po fundusze norweskie - wymieniał dyrektor.

 

Na konferencji obecni byli także autorzy projektów. W tym roku „Światowid" realizuje programy: Współpraca kluczem do sukcesu, Vademecum menedżera kultury - cykl szkoleń pracowników samorządowych instytucji kultury z Polski i Rosji, Literatura przyjazna dla ucha, Cyfrowy Światowid - utworzenie pracowni digitalizacji i publicznego dostępu do materiałów audiowizualnych w CSE Światowid, POMOSTY - Europejskie Spotkania Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej, Akademia Animatora Wiejskiego, Grunwald dawniej i dziś , Fryderyk Chopin - Oblicza Mistrza , Azymut, Domino , Twórcza terapia, Wolontariusz osoby niepełnosprawnej, Nowoczesna kultura - utworzenie Kina Cyfrowego w CSE Światowid - etap III , DKF im. A.Munka w kinie Światowid i E-cinema.

 

Anna Kleina, J.K-D.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna