Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Konferencja prasowa w CSE "Światowid"

2019-10-01,

Kategoria : Z życia firmy

We wtorek 1 października Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zorganizowało konferencję prasową. Na zaproszenie gospodarza - Antoniego Czyżyka, dyrektora CSE "Światowid", w spotkaniu wziął udział Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląga.

Głównym tematem konferencji był stan realizacji projektu pn. „Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu”, dofinansowanego z Funduszy Europejskich ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, dlatego też spotkanie rozpoczęło się od spaceru po rozbudowywanym obiekcie. 

- Rozbudowa Światowida to od dawna oczekiwany projekt. Cieszę się, że instytucja kultury samorządu województwa, mająca siedzibę w naszym mieście, pozyskała dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a przy tym równolegle prowadzi swoją działalność statutową – powiedział Witold Wróblewski.

Podczas konferencji omówiono również sprawy związane z projektem pn. „Muzea ponad granicami. Etap II” z programu współpracy transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020, realizowanym przez Regionalną Pracownię Digitalizacji i Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu we współpracy z Muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie. Umowy partnerskie podpisane zostały pod koniec sierpnia, a realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu tego roku.

- Nasza współpraca związana będzie z realizacją digitalizacji siedemdziesięciu obiektów muzealnych i architektonicznych w muzeum rosyjskim i polskim, a także z realizacją dwóch filmów o pionierach, którzy osiedlali się po wojnie w Elblągu i w Kaliningradzie – mówił Antoni Czyżyk. - Pierwsze efekty projektowe zaprezentujemy jesienią 2020 roku. W tym terminie odbędzie się prezentacja zakupionego sprzętu, efektów pracy z pozyskanych materiałów w czasie pierwszego etapu digitalizacji, seminarium oraz warsztaty.

Ponadto Dyrektor CSE "Światowid" i Prezydent Miasta Elbląga zaprosili elblążan do udziału w jubileuszowej, dwudziestej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, który rozpocznie się już 11 października.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z konferencji prasowej i spaceru po rozbudowywanym obiekcie.

Szczegóły projektu w linku >> Muzea ponad granicami. Etap II


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna