Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty krawieckie "Od juniora do seniora"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Książka o kinach wydarzeniem roku!

2019-04-17,

Kategoria : Z życia firmy

Wczoraj, 16 kwietnia 2019 roku, w Bibliotece Elbląskiej przyznane zostały Elbląskie Nagrody Kulturalne oraz stypendia kulturalne i artystyczne. 

W tym roku nagrodę za Wydarzenie Roku otrzymało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” za wydanie książki pt. „PROJEKCJE. Znane i nieznane historie o kinach w Elblągu”. Książka ta jest efektem długotrwałej pracy zespołu ludzi pod redakcją Karoliny Śluz. 
To jest książka, którą przygotowaliśmy razem: my - CSE „Światowid”, widzowie, dawni i obecni pracownicy kin, elblążanie. Bo taka jest rola Światowida – tworzenie warunków do wspólnego działania.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji, a także Panu Prezydentowi za jej zauważenie i tym, którzy wnioskowali o tę nagrodę dla nas. Słowa podziękowania za wsparcie kierujemy także do Pana Gustawa Marka Brzezina, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna