Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Książka o kinach wydarzeniem roku!

2019-04-17,

Kategoria : Z życia firmy

Wczoraj, 16 kwietnia 2019 roku, w Bibliotece Elbląskiej przyznane zostały Elbląskie Nagrody Kulturalne oraz stypendia kulturalne i artystyczne. 

W tym roku nagrodę za Wydarzenie Roku otrzymało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” za wydanie książki pt. „PROJEKCJE. Znane i nieznane historie o kinach w Elblągu”. Książka ta jest efektem długotrwałej pracy zespołu ludzi pod redakcją Karoliny Śluz. 
To jest książka, którą przygotowaliśmy razem: my - CSE „Światowid”, widzowie, dawni i obecni pracownicy kin, elblążanie. Bo taka jest rola Światowida – tworzenie warunków do wspólnego działania.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji, a także Panu Prezydentowi za jej zauważenie i tym, którzy wnioskowali o tę nagrodę dla nas. Słowa podziękowania za wsparcie kierujemy także do Pana Gustawa Marka Brzezina, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna