Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Modernizacja obiektu przy Pl. Jagiellończyka

2010-01-20,

Kategoria : Z życia firmy

Są pieniądze na modernizację obiektu, w którym znajdują się dwie instytucje kulturalne samorządu wojewódzkiego - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" i Teatr im. Aleksandra Sewruka. Czy inwestycja ruszy zgodnie z planem zdecydują elbląscy radni już jutro, w czwartek, podczas Sesji Rady Miejskiej, na której omawiany ma być plan zagospodarowania przestrzennego miasta.


Jak mówi Grzegorz Nowaczyk, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, samorząd jest gotów do dania zgody CSE „Światowid” na ogłoszenie przetargu na wykonawcę projektu modernizacji, a jedyną przeszkodą jest konieczność zmiany w miejskim projekcie zagospodarowania przestrzennego.

 

- Przedłożyłem wniosek w tej sprawie do prezydenta i otrzymałem zapewnienie, że projekt został zmieniony i dostosowany do naszych potrzeb – mówi Grzegorz Nowaczyk. – Mamy nadzieję, że na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 21 stycznia, projekt ten zostanie zatwierdzony i uchwalony zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

 

Jeśli to nastąpi bezzwłocznie ogłoszony zostanie przetarg na dokumentację techniczną – w budżecie województwa na 2010 rok zaplanowano 1,5 mln na stworzenie ostatecznego projektu rozbudowy obiektu – a po jej zatwierdzeniu zostaną zabezpieczone środki w budżecie wojewódzkim na kolejne dwa lata na wywiązanie się z tej inwestycji.

 

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. podniesienie i rozbudowę budynku w kierunku krytej pływalni, rozbudowę skrzydeł gmachu nad salą sportową i kinową oraz budowę osobnego wejścia i foyer Teatru od ul. Teatralnej.Grzegorz Nowaczyk informuje, że według wstępnych założeń realizacja całej inwestycji  pochłonie ok. 35-40 mln zł i zostanie przeprowadzona w latach 2011 - 2012. Zarząd województwa będzie się również starać się o pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna