Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Plener "Kadyny wioska sztuki"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Podziel się wspomnieniami

2011-09-22,

Kategoria : Z życia firmy

Wielu mieszkańców naszego miasta nadal mówi o nim WOK, EOK, czy nawet „Edek"- dziś to Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". Z okazji zbliżającego się 50 - lecia mieszkańcy miasta zapraszani są do przypomnienia jego historii.

„Światowid" planuje przez najbliższy rok nagrywać rozmowy radiowe z elblążanami, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami z blisko pięćdziesięcioletniej działalności instytucji. O tym jak wyglądał dom kultury z początków i na każdym etapie swojego istnienia i jakie przedsięwzięcia organizował opowiedzieć może każdy.

- Swoimi wspomnieniami podzieliła się już z nami Barbara Jungnikiel, można ich posłuchać na stronie eswiatowid - mówi Agnieszka Jarzębska - Grzegorzewska, redaktor naczelna eswiatowid - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć nam o tym, jak wyglądał Światowid kiedyś. Powspominamy przy kawie lub herbacie i w miłej atmosferze. Nagrania są montowane więc nie ma obaw o to, że się źle wypadnie.

Wspomnieniom zarejestrowanym dźwiękowo towarzyszy akcja digitalizacji zdjęć dotyczących placówki. Wszystkie fotografie zostaną zwrócone, a ich właściciele otrzymają ich zdigitalizowaną wersję.

Warto również zajrzeć na stronę Pracowni Digitalizacji, którą prowadzi „Światowid". Można tam znaleźć niemal 300 zdjęć ze wspomnianych w artykule warsztatów zespołów polonijnych. W oknie wyszukiwarki należy wpisać frazę: "warsztaty artystyczne zespołów polonijnych" i zaznaczyć opcję "materiały fotograficzne".

Osoby, które chcą utrwalić swoje wspomnienia, proszone są o wcześniejszy kontakt - ułatwi to organizację nagrania. Umawiać można się pod numerem telefonu: 611 20 50.

 

 

Autor: Edyta Jasiukiewicz

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna