Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Świętuj z nami 50 – lecie!

2012-02-03,

Kategoria : Z życia firmy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" zaprasza wszystkich tych, którzy pracowali tu w ciągu ostatniego półwiecza do wspólnego świętowania. Na zgłoszenia czekamy do 22 lutego.


Zbliżają się uroczyste obchody jubileuszu 50 - lecia „Światowida". Ci, którzy w ciągu pół wieku pracowali w „Światowidzie", zapraszani są do udziału w gali, zaplanowanej na 10 marca.

 

Formularz kontaktowy dostępny jest przez Internet, pod linkiem - http://rejestracja.swiatowid.elblag.pl/, można go również wypełnić w formie papierowej - w kasie „Światowida".

 

Dokładnie 10 marca 1962 roku zorganizowana została pierwsza gala na otwarcie obiektu „Światowida". Nawiązujący do tej daty, uroczysty jubileusz, odbędzie się10 marca 2012 r. Koncert Ewy Bem będzie połączony z częścią oficjalną, w której zostaną wyróżnione osoby szczególnie zasłużone dla tej instytucji, a także z częścią wspominkową, w której będzie można zobaczyć zgromadzone przez Pracownię Digitalizacji materiały archiwalne z działalności „Światowida".

 

Program uroczystości:
godz. 17.00 - Prezentacja filmu, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, wspomnienia (duża sala kina "Światowid")
godz. 18.15 - słodki poczęstunek (hol główny)
godz. 18.45 - koncert Ewy Bem (duża sala kina "Światowid"; czas trwania ok. 1,15 godz. )

 

- Zachęcamy do zgłaszania się do nas wszystkich tych, którzy wraz z nami tworzyli tę instytucję - mówi Antoni Czyżyk dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". - Przez tyle lat pracowało tu wiele osób, nie do wszystkich jesteśmy w stanie dotrzeć, a nie chciałbym też żeby ktokolwiek czuł się pominięty. 10 marca chcielibyśmy spotkać się wszyscy razem i również razem powspominać to, czego udało nam się dokonać.


Termin zgłoszeń upływa 22.02.2012

 

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna