Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Rusza rozbudowa! Konferencja prasowa 14.08.2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Światowe standardy w Światowidzie

2017-12-06,

Kategoria : Z życia firmy

Z radością informujemy, że nasza koleżanka Urszula Jatkowska – pracująca w działającej w CSE „Światowid” Regionalnej Pracowni Digitalizacji – ukończyła prestiżowe studia na Glasgow School of Art.

- Był to kierunek Master of Science in International Heritage Visualization, czyli wizualizacja dziedzictwa międzynarodowego – mówi Urszula Jatkowska. - Wszystkie programy studiów GSA są zatwierdzane przez University of Glasgow.

Założony w 1451 roku University of Glasgow jest członkiem prestiżowej grupy Russell Group, wiodących uniwersytetów badawczych w Wielkiej Brytanii oraz członkiem założycielem międzynarodowego ugrupowania uniwersytetów zajmujących się ustalaniem światowych standardów dla szkolnictwa wyższego.

- Jestem dumny, że CSE „Światowid” ma w swojej załodze osobę, która jest absolwentką takiej uczelni – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Cieszę się, że to właśnie z nami postanowiła się związać i że to w naszej Regionalnej Pracowni Digitalizacji będzie realizować się zawodowo i wykorzystywać swoje umiejętności. 

MSc International Heritage Visualization wyposaża kandydatów w wiedzę i umiejętności potrzebne do tworzenia cyfrowych zapisów i wizualizacji obiektów dziedzictwa kulturowego o znaczeniu lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

- Uczyliśmy się tam właśnie o skanowaniu i digitalizowaniu zabytków i całej teorii organizacji tych materiałów – opowiada Urszula Jatkowska. - Podczas trwających rok studiów zapoznawaliśmy się z zakresem umiejętności potrzebnych do dokumentacji 3D oraz z możliwościami skutecznego zaprezentowania ich celem wykorzystania przez różne grupy użytkowników i odbiorców zaangażowanych w takie dziedziny, jak zarządzanie dziedzictwem kulturowym czy konserwacja.

Zadowolenia nie kryje też Hanna Laska –Kleinszmidt, kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji.

- Warto dodać, że Urszula pracowała już w naszej pracowni, przerwała pracę w CSE „Światowid” na rok, by studiować i wróciła do nas z powrotem, żeby tu się realizować - mówi Hanna Laska-Kleinszmidt.

Urszula odebrała już dyplom. Regionalna Pracownia Digitalizacji, w której pracuje na stanowisku specjalisty ds. digitalizacji i upowszechniania dziedzictwa kulturowego, wykorzystuje najnowszą technologię w pracy z zakresu dziedzictwa kulturowego za pomocą skanowania laserowego i fotogrametrii.

- Wykorzystując doświadczonych specjalistów z dziedziny zarządzania dziedzictwem, rejestrowania budynków i modelowania 3D będziemy mogli nowatorsko podejść do prowadzenia multidyscyplinarnych prac w dziedzinie dziedzictwa, wizualizacji architektonicznej, animacji czy rozwoju oprogramowania interaktywnego – dodaje Antoni Czyżyk.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna