Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Za osiągnięcia w dziedzinie kultury

2015-09-28,

Kategoria : Z życia firmy


Rok kulturalny 2015/2016 w województwie warmińsko-mazurskim został oficjalnie zainaugurowany. Spotkanie ludzi kultury z całego regionu odbyło się na ostródzkim zamku i było okazją do wręczenia nagród i odznaczeń – dwie z nich otrzymały Magdalena Czarnocka-Kaptur i Agnieszka Jarzębska z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Spotkanie otworzył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który wraz z Piotrem Żuchowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wręczył nagrody, medale i odznaczenia najlepszym twórcom i animatorom kultury.

Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury otrzymała Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, autorka i koordynatorka wielu projektów kulturalnych.

- Od 17 lat pracuję w sektorze kultury, zaczynałam na stanowisku referenta w zakresie działalności podstawowej, teraz jestem zastępcą dyrektora – mówi. – Wiem, że praca w kulturze nie należy do łatwych, ale tu liczy się satysfakcja z kontaktu z ludźmi, którzy chętnie uczestniczą w naszych działaniach. Tym bardziej też cieszy docenienie władz województwa.

Srebrną odznakę „Za Opiekę nad Zabytkami” przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała natomiast Agnieszka Jarzębska – kierownik działającej w CSE „Światowid” Regionalnej Pracowni Digitalizacji. W ten sposób doceniony został projekt poświęcony żuławskim domom podcieniowym. 

Uroczystą inaugurację uświetnił koncert Trio D’Ami, czyli trio przyjaźni z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

fot. portal.warmia.mazury.pl

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna