Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zdobądź limitowany egzemplarz książki o elbląskich kinach

2017-06-06,

Kategoria : Z życia firmy

Kto w Elblągu biegał od kina do kina, żeby sprawdzić, ile filmów w kinie da się obejrzeć jednego dnia? Albo kto w latach 90. chował się w toalecie Kina Światowid, żeby móc wejść bez biletu na seans? Napływają do nas niesamowite opowieści o elbląskich kinach. Zawrzemy je w książce pod roboczym tytułem „Kino w Elblągu. Historie znane i nieznane”. Publikację przygotowujemy z okazji 55. Kina Światowid.

Już teraz można zarezerwować jeden ze stu pierwszych, limitowanych egzemplarzy książki. Skąd pomysł na taką publikację?

 - Uświadomiliśmy sobie, że teraz jest ostatni moment, żeby dotrzeć do pierwszych widzów i pierwszych pracowników elbląskiego kina – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina. -  Doszukać się najciekawszych historii, utrwalić je w formie książki i tym samym zachować dla potomnych.

W książce zaprezentujemy historię elbląskich kin w zmieniających się okolicznościach: politycznych/ustrojowych, gospodarczych, w sposobach finansowania kultury, dystrybucji filmów, itp. Pokażemy momenty przełomowe. To jak przystosowywaliśmy się do zmian – często to było zabawne! Nie będziemy nudzić. Będziemy opowiadać. Światło dzienne ujrzą opowieści z kuchni kina. Zdjęcia, które leżą w archiwach i w domowych szufladach.

Jak można kupić limitowany egzemplarz książki i tym samym wesprzeć jej wydanie?
Należy wejść w link do internetowej zbiórki.

 

Pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy. Skontaktować można się z nami:

- pod numerem telefonu: 55 611 20 56 (biuro kina);
- pisząc na adres mailowy: kino@swiatowid.elblag.pl
- przez Facebooka: Kino Światowid.


Autor: Karolina Śluz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna