Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Inauguracja projektu w Oleśnie - "Złodziejka snów"

W sobotę, 14 lipca rozpoczęliśmy realizację projektu "Wrośnij w to". Młodzież, która na co dzień tworzy  grupę teatralną "Skrupcie się" wyruszyła do Oleśna. Mieszkańcom wsi chce się dać poznać z artystycznej strony dlatego poprowadzi warsztaty szczudlarskie i z puszczania wielkich baniek mydlanych. Ale "Skrupcie się" pojechało do Oleśna również po to, żeby się czegoś nauczyć dlatego odbędą się tam różnego typu warsztaty z instruktorami - z zakresu arteterapii, plastyczne, z białego śpiewu, z instalacji przestrzennych, teatru tańca, animacji poklatkowej. 

Pierwsze działania już za nimi, w sobotni wieczór - już po zachodzie słońca rozpoczęli spektaklem plenerowym, który odbył się w stodole, nota bene tej samej, w której śpią, jedzą i pracują.  To spora przestrzeń, która aż się prosi o artystyczne działania, a w ramach projektu ma ona zostać wymalowana w marzenia jego uczestników.

Zaprezentowali spektakl "Złodziejka snów". Opowieść o marzeniach i o tym, jaką cenę za nie wyznaczamy, o sile, którą posiadają jednostki i o cenie, jaką za nią płacą. Spektakl bez słów, ale z bardzo sugestywną muzyką. Na scenie pojawia się szczudlarz, puszczane są bańki, są duże rekwizyty, ale przede wszystkim jest magia teatru, o przecież to ona powoduje, że artyści nagradzani są brawami na stojąco.  

"Złodziejka snów" to inauguracja projektu, przez tydzień będą trwać warsztaty, a zaraz po ich zkończeniu prace nad przygotowaniem nowego spektaklu, który zobaczyć będzie można w najbliższą niedzielę, 21 lipca o 20. 30 w Oleśnie. Zapowiada się kolejny magiczny wieczór.

Organizator – Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. Edyta Jasiukiewicz, Magdalena Czarnocka.

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna