Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kręgi kultury - Happening!

To były prawdziwe, niczym nietłumione emocje - młodzież przelewała je na papier za pomocą pędzli, rąk, gąbeczek, wałków. Płótno było sprejowane i ochlapywane, a to wszystko w imię niczym nieskrępowanej sztuki. Happening nie miał motywu przewodniego, a wszytsko, co znalazło się na obrazach pochodziło z artystycznego wnętrza uczestników.

Oprócz młodzieży pracującej techniką action painting happeningowo działała również grupa teatralna - im przyświecało hasło "Pora na odpoczynek". Wlepiali, malowali transparent, działali i aktywizowali do wypoczynku, aby na końcu samemu odpocząć w specjalnie przygotowanej przestrzeni - były leżaki, były poduchy i była atmosfera do nic nie robienia.

Dziewczyny miały okazję do spróbowania swoich sił w artstycznym makijażu - na własnych twarzach, przy współudziale instruktorki - Heleny Wojciechowskiej malowały wzory futurystyczne. 

Było wesoło, kolorowo i inspirująco - a efekty pokażemy na wystawie.

Fot. Edyta Jasiukiewicz

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna