Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Siła Wsparcia i Świat Mało Znany

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kręgi kultury vol. 3

Kolejna galeria zdjęć z realizacji projektu "Kręgi kultury". Zajęcia odbywały się w środę, 24 października.

Dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. M. Kopernika został przygotowany blok tematyczny „Nie sądź mnie po okładce” czyli wykład oraz warsztaty artystyczne obejmujące takie kierunki, jak realizm, symbolizm, impresjonizm, postimpresjonizm.

- To jedne z nielicznych zajęć na których zaplanowałam, że obie szkoły będą robiły to samo, dzięki temu mogłam porównać sposób ich pracy i efekty – to było również dla mnie ciekawe doświadczenie – mówi Helena Wojciechowska, instruktor plastyki w CSE „Światowid”. 

Uczniowie tworzyli serię tzw. ruchomych obrazów – dostali miniatury znanych obrazów i budowali własne. Obrazy powstawały według ich koncepcji, zakładających oddanie ducha  danego kierunku w sztuce z równoczesnym nawiązaniem do współczesności.   

Fot. Helena Wojciechowska.

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna