Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Siła Wsparcia i Świat Mało Znany

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kręgi kultury vol.1

MIX KOLORÓW

Warsztaty artystyczne z dziećmi z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego

Podczas warsztatów dzieci, zainspirowane rozmowami o kolorach podstawowych oraz pochodnych, mieszaniu farb oraz małym "niezbędniku" artysty- malarza, namalowały swoje własne tęcze korzystając z farb: żółtej, czerwonej oraz niebieskiej. Eksperymentowały, miksowały i mieszały, aż powstały piękne, ciepłe pomarańcze i głębokie fiolety.

Następnie uruchomiły wyobraźnię tworząc własne palety barw o przeróżnych nazwach: "najpyszniejszy deser", "skok do wody", "najskrytsze marzenie", "straszne zamczysko", a wszystko to zainspirowane... katalogami farb z marketu budowlanego!

Kolejnym zadaniem była próba odpowiedzenia na pytanie: kto stoi za tym całym jesiennym zamieszaniem? Tak powstały Jesienne Stworki.
Na koniec dzieciaki przyjrzały się swoim paletom malarskim, których używały przez całe warsztaty, a potem dowiedziały się o Ivo Nikiciu z Grupy Szu Szu i jego wystawie "Wentyl" z 2008 roku, w której autor wykorzystuje zużyte podczas malowania palety tworząc z nich osobne obrazy. Prędko okazało się, że palety uczestników warsztatów także kryją w sobie tajemnicze postaci lub historie. Po dodaniu kilku drobnych szczegółów z barwnym plam powstały m.in.: wszystkożerne potwory, ilustracja do bajki "Barbie i tęcza", kolorowe statki dryfujące po morzu, stado kolorowych ptaków.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+. Edukacja artystyczna.

Fot. Edyta Jasiukiewicz, Helena Wojciechowska.

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna