Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Elbląskie Noce Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

Światowid

Instytucja Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Biuletyn

A A A


menu

Galeria

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej - dzień 4

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zajęcia i warsztaty plastyczne

 

Warsztaty plastyczne dla dzieci  „W lesie twórczych rąk” 

Dzieci w ramach zajęć będą tworzyły prace w oparciu o różne techniki plastyczne i rękodzielnicze takie jak: tkactwo, scrapbooking, czerpanie papieru, mozaika czy kolaż. W kameralnych grupach mali artyści będą mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne i wyobraźnię, kształtować twórczą osobowość i kreatywność.

Dzieci w wieku od 5 do 7 lat – wtorki  lub czwartki, godz. 16.00 - 17.00 (należy podać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczać na zajęcia).

Dzieci w wieku od 8 do 12 lat – wtorki lub  czwartki, godz. 17.15 - 18.45 (należy podać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczać na zajęcia)

Odpłatność za warsztaty wynosi 40 zł/miesięcznie (zajęcia odbywają się raz w tygodniu) . Chętni mogą zapisywać się drogą mailową: anna.dukszta@swiatowid.elblag.pl.

Zajęcia będą odbywały się od 19 września.

Instruktorzy – Anna Dukszta i Agata Kopańska.

Sekcja ogólnoplastyczna dla dorosłych

Osobom dorosłym proponujemy różnorodne działania plastyczne, które odbywają się w pracowniach CSE „Światowid”. Zajęcia skierowane są do osób, które chcą poznać zasady  rysunku, technik malarskich na płótnie i tkaninach, techniki pisania ikon pigmentami naturalnymi, wyrobu ceramiki i  szkła artystycznego.

Zajęcia przeznaczone dla osób od 18 roku.

Pierwsze spotkanie sekcji ogólnoplastycznej  odbędzie się 4 października w godz. od 15.00 do 18.00 /pracownia nr 46, II piętro CSE.

Odpłatność za zajęcia wynosi 80 zł miesięcznie.

Instruktor: Ewa Bednarska – Siwilewicz, tel. 55 611 20 64; e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl


 

Sekcja ceramiki - dzieci, młodzież, dorośli

Poniedziałek, 16.00-17.30 ceramika dla dzieci i młodzieży

Poniedziałek, 18.00-20.00 ceramika dla dorosłych (pracownia ceramiczna CSE „Światowid”)

Odpłatność dorośli - 80 zł/miesięcznie, młodzież, dzieci  - 40 zł/miesięcznie

Praca na kole garncarskim, tworzenie kafli i ceramicznych obrazów – to tylko przykładowe zajęcia, w jakich wezmą udział uczestnicy sekcji ceramicznej.

- Na zajęcia zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – mówi prowadząca warsztaty Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Spotkania będą odbywały się w pracowni ceramicznej, która okazuje się być prawdziwą kuźnią talentów.

Podczas zajęć uczestnicy poznają wiele technik tradycyjnego modelowania gliny, lepienia z wałeczków, plastrów, przy użyciu form gipsowych, pracy na kole garncarskim oraz tworzenia ceramicznych obrazów czy kafli.

- Kontakt z gliną  wpływa na  wielozmysłowe postrzegania zjawisk świata odkrywając nieograniczone możliwości, formowania tego materiału. Prace ulepione w glinie stanowią niepowtarzalny efekt wyobraźni i pomysłowości – dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz.

Prace uczestników sekcji ceramicznej zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich. Jeżeli chcesz do nich dołączyć już możesz się zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września.

Zapisy do końca września 2016 - tel. 55 611 20 64;

Pierwsze zajęcia – 3 października.

e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl 

Instruktor: Ewa Bednarska – Siwilewicz

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu przygotowało również bogatą ofertę lekcji artystycznych dla grup zorganizowanych.

Szczegółowe informacje: www.swiatowid.elblag.pl

Kontakt telefoniczny – 55 611 20 65

e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna