Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Premiera książki "Projekcje" w obiektywie Tomasza Misiuka

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Taneczne

Fenomenem tańca jest to, że łączy przyjemne z pożytecznym. Poprzez taniec można ukształtować piękną figurę, a jednocześnie taniec doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Jest niezawodnym sposobem na zachowanie młodości, witalności i zdrowia. Taniec zwiększa odporność organizmu, dotlenia go, uaktywnia naturalny system obronny, co skutkuje opóźnieniem procesu starzenia. Ponadto poprawia koordynację ruchową, pomaga schudnąć, wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę, a także pobudza pracę serca i relaksacyjnie wpływa na organizm. Gdy tańczymy nic się nie liczy, wszystkie problemy zostają za drzwiami, wszystkie frustracje i napięcia znikają, pozostaje radość i rozluźnienie. Jest również sposobem na radzenie sobie z negatywnymi emocjami pełni.

Jak pisał Maurice Bejart: taniec, jest jedną z rzadkich dziedzin działalności ludzkiej, gdzie, człowiek jest zaangażowany całkowicie: (jego ciało, dusza i umysł). Staje się on medytacją, środkiem poznania wewnętrznego i zewnętrznego równocześnie. Jest więc specyficznym rodzajem gimnastyki, kształtuje, bowiem ciało ludzkie w równowadze z psychiką.

Centrum Tańca „Promyk" zaprasza na zajęcia z różnych form tańca, które pozwolą na harmonijny rozwój sylwetki, naukę kroków tanecznych oraz są doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu.

  • Zajęcia dla dzieci i młodzieży:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rytmika – zajęcia ogólnoruchowe oraz nauka podstaw tańca w formie zabawy, dzięki której dzieci zdobywają umiejętności potrzebne do rozwijania w przyszłości różnych technik tanecznych.

Dzieci w wieku od 3 do 4 lat – sobota godz. 10:00 – 10:55

Odpłatność: 40 zł/m-c (zajęcia odbywają się raz w tygodniu).

Instruktor: Katarzyna Lesz

Dziecięca Akademia Tańca – to nauka podstaw tańca nowoczesnego, ludowego a przede wszystkim tańca towarzyskiego. Pomaga rozwinąć pamięć ruchowo-taneczną i koordynację ciała.

Dzieci w wieku 4 - 5 lat – sobota godz. 11:00 – 11:55,  poniedziałek godz. 16:15 – 17:10 (należy wybrać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczać na zajęcia).

Dzieci w wieku 6 - 7 lat – poniedziałek godz.. 17:15 – 18:10 i środa godz. 17:00 – 17:55

Odpłatność: 40 zł/m-c (zajęcia odbywają się raz w tygodniu); 60 zł/m-c (zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu). 
 Instruktor: Katarzyna Lesz

Taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży – na zajęciach młodzi ludzie nauczą się nie tylko kroków walca angielskiego, wiedeńskiego czy rumby, ale także zdobędą prawidłową postawę oraz wiedzę o tym, jak kulturalnie zachować się w każdej sytuacji i jak współpracować z grupą bez konfliktów.

Dzieci w wieku 7-15 lat – sobota i niedziela godz. 10:00 – 11:30

Odpłatność: 60 zł/m-c (zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu).
Instruktorzy:
Mateusz Czyżyk, Anna Czyżyk
 

Sumba Kids – na zajęciach dzieci tańczyć będą do hitów muzyki popularnej i energetycznej muzyki latynoamerykańskiej oraz nauczą się współpracy przy wykonywaniu różnych układów chorograficznych.

Odpłatność: 40 zł/m-c (zajęcia odbywają się raz w tygodniu).

Dzieci w wieku 6-12 lat – piątek
Instruktor:
Alicja Giebień

 

Hip-hop - dynamiczna forma dla miłośników ruchu i żywiołowej muzyki. Łączy luz z dopracowanymi do perfekcji skomplikowanymi krokami. Różnorodność układów wyzwala w uczestnikach kreatywność i ćwiczy pamięć.  

Dzieci w wieku 6-12 lat – środa i czwartek godz. 16:30 – 17:25

Odpłatność: 60 zł/m-c (zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu).
Instruktor:
Jacek Suchiński  

 
 

 

 

 

Gimnastyki artystyczna -  łączy w sobie elementy akrobatyki, baletu i tańca. Wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała, kształtuje zwinność, gibkość, uczy wdzięku i elegancji ruchu, a także samodyscypliny i samodzielności.

Dziewczynki od 5 lat – niedziela godz. 10:00 – 11:30

Odpłatność: 90 zł/m-c
Instruktor:
Swietłana Wysocka  

 

 

 

  • Zajęcia dla dorosłych

 

Taniec towarzyski dla dorosłych - zajęcia dla par, które chcą poznać tajniki tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz doskonale czuć się na parkiecie na każdej imprezie.

Zajęcia: niedziela 16:00 – 17:30

Odpłatność: 70 zł/m-c (zajęcia odbywają się razy w tygodniu).
Instruktor:
Ewa Czyżyk  

 

Aktywna ciąża - zajęcia dla kobiet będących w drugim i trzecim trymestrze ciąży, które pomogą znieść dolegliwości ciąży oraz przygotują Panie do porodu.

Zajęcia ruszą po zebraniu grupy min. 6 osób.  

Odpłatność: 50 zł/m-c (zajęcia odbywają się razy w tygodniu – 45 minut).
Instruktor
: Paulina Czyżyk

 

Stay fit trening funkcjonalny - to najbardziej intensywne spośród zajęć, które pomogą wymodelować ciało, wzmocnić wszystkie partie mięśni  i spalić kalorie.
Instruktor
: Patrycja Dyrmo

Pilates - zawiera w sobie elementy jogi, baletu i ćwiczeń siłowych, których istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. Pilates relaksuje, wzmacnia mięśnie, odciąża kręgosłup i obniża poziom stresu.
Instruktor:
Alicja Giebień

 

Fit Ball - trening ogólnorozwojowy z wykorzystaniem piłek, który pomoga wzmocnić mięśnie, poprawić równowagę oraz prawidłową postawę i stabilizację ciała.
Instruktor
: Alicja Giebień

 

Stepy – to platformy za pomocą, których wykonujemy rozmaite układy choreograficzne polegające na dynamicznym wchodzeniu i schodzenia ze stopnia na różne sposoby. Zajęcia pomagają wyrzeźbić ciało i spalić kalorie.
Instruktor: Alicja Giebień

Lady latino – z elementami bachaty. Zajęcia pozwolą Paniom poczuć się kobieco, a jednocześnie poprawić i utrzymać kondycję oraz smukła sylwetkę.
Instruktor:
Patrycja Dyrmo

 

Odpłatność - na zajęcia Pilates, Fitball, Lady latino, Stepy, Stay fit trening funkcjonalny można wykupić karnety na ilość wejść, które należy wykorzystać w ciągu jednego miesiąca.

Koszty karnetów to:

4 wejścia – 70 zł,

6 wejść – 80 zł

8 wejść – 90 zł,

12 wejść – 110 zł

 

  • Zajęcia dla seniorów

60+ - zajęcia ogólnorozwojowe połączone z nauką tańców standardowych i latynoamerykańskich.
Instruktor:
Katarzyna Lesz


Fitness 60 +
to ćwiczenia z wykorzystaniem mat, piłek i hantli, których celem jest poprawa sprawności fizycznej.
Instruktor:
Patrycja Dyrmo

 

Odpłatność:  za zajęcia dla seniorów można wykupić karnety na ilość wejść, które należy wykorzystać w ciągu jednego miesiąca.

4 wejścia – 30 zł

6 wejść – 40 zł

8 wejść – 50 zł

 

ZAPISY – od września po wypełnieniu formularza dostępnego na stronie www.promyk.elblag.pl lub w Centrum Tańca Promyk (ul. Browarna 80).  

 

Harmonogram zajęć dostępny tu: http://promyk.elblag.pl/pl/kursy-tanca/harmonogram-kursow-tanca/.

Centrum Tańca Promyk
ul. Browarna 80; 82-300 Elbląg
tel./fax: 55 611 01 30/40
promyk@swiatowid.elblag.pl
www.promyk.elblag.pl, www.jantar.elblag.pl

Fot.Marcin Rysicki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna