Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Rusza rozbudowa! Konferencja prasowa 14.08.2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Pracownicy Światowida

Antoni Czyżyk
Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu
(fot. Krzysztof Kosecki)

W ŚWIATOWIDZIE od 30 lat, wieloletni działacz  Stowarzyszenia „Jantar" oraz prezes Federacji Tańca Sportowego. Stworzona przez niego pierwsza standardowa formacja taneczna LOTOS-Jantar dziewiętnaście razy zdobyła tytuł mistrzów Polski, w 1999 i 2010 roku - tytuł Mistrza Świata Formacji Standardowych, a w 2005 i 2011 roku - wicemistrza. Antoni Czyżyk dzięki umiejętnościom pozyskiwania środków z Unii Europejskiej jest inicjatorem i koordynatorem wielu przedsięwzięć o charakterze transgranicznym, jak na przykład Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, Pomostów czy Nadbałtyckich Konfrontacji Dzieci i Młodzieży. Dzięki jego sprawności w pozyskiwaniu środków na realizację projektów inwestycyjnych elbląski ośrodek jest sukcesywnie modernizowany i dostosowywany do coraz pełniejszego zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców miasta. W 2006 roku otrzymał statuetkę „Dżentelmena Roku" i tym samym znalazł się w elitarnym gronie pomorskiego Klubu Dżentelmenów. W listopadzie 2012 roku został odznaczony, przyznanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI, a w 2014 roku odebrał brązową odznakę za Zasługi dla Sportu przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki. Wyróżnienie to zostało przyznane za całokształt działań sportowych i trenerskich. W październiku 2017 roku Antoni Czyżyk otrzymał przyznawany przez MKiDN Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za działalność kulturalną. W lutym 2018 roku otrzymał tytuł "Ikona Warmii i Mazur".

 

Magdalena Czarnocka-Kaptur
zastępca Dyrektora
Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu

(fot. Krzysztof Kosecki)

Specjalistka od pozyskiwania środków pozabudżetowych, pomysłodawczyni i realizatorka wielu inicjatyw kulturalnych.
Wiecznie zapracowana wolny czas najchętniej poświęca... pracy! Udziela się również w Stowarzyszeniu "Jantar", którego jest prezesem. Krytyczna wobec innych, ale i siebie, wymagająca i bezkompromisowa potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. To typ człowieka, o którym mówimy "właściwa osoba na właściwym miejscu". W 2015 r. otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. W październiku 2017 r. otrzymała przyznawaną przez MKiDN odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

 

 

 

Justyna Rucińska
Pracownik sekretariatu
(fot. Edyta Machul)

Pojawiła się w sekretariacie i od razu odnalazła się w „naszej rzeczywistości” –  zapewne dlatego, że jako absolwentka ekonomiki menedżerskiej nie ma problemów z podejmowaniem właściwych decyzji.
Analizy sytuacji, w tym atmosfery w pracy i nastawienia szefa ;), dokonuje z uśmiechem i właściwą sobie precyzją. Nie jest przy tym jednak niczym robot, wręcz przeciwnie! To kobieta z krwi i kości oraz mięśni, aktywna, lubiąca ludzi i zakupy, a także dobrą książkę i film. I mimo że – jak mówi – wszystko musi mieć zapięte na ostatni guzik, czasem chciałaby być niepoprawnym lekkoduchem. Co skrzętnie ukrywa na stanowisku pracy.

 

 

 

Marta Derlukiewicz-Kogut
specjalista ds. projektów i edukacji regionalnej 

Absolwentka etnologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - studia ukończyła na piątkę. W CSE "Światowid" od 2013 r. , autorka projektów, głównie edukacyjnych, w których poprzez działania z zakresu szeroko pojętej kultury wspiera dzieci i młodzież, ale także rodziców i nauczycieli. 
Przyszła żona, aktualna narzeczona :)
W wolnym czasie lubi ... majsterkować w domu!

 

 

 

 

 

Hanna Laska

Hanna Laska –Kleinszmidt
Kierownik Wirtualnego Centrum Kultury
(fot. pryw.)

Ukończyła Politechnikę Gdańską na kierunkach: ekonomicznym i mechanicznym. Zawodowo od kilkunastu lat związana z marketingiem, a w szczególności promocją i public relations. Zwolenniczka minimalizmu w wielu aspektach życia.

 

 

 

 

 


Natalia Piotrowska 
Kierownik Kina Światowid
(fot. Edyta Machul)

Magister filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. W CSE "Światowid" pracuje od września 2006 roku, a od grudnia 2009 roku na stanowisku kierownika kina Światowid. Interesuje ją kultura różnych narodowości, a dociera do niej poprzez dobrą książkę, wyjątkowy film i niezwykłe podróże.:)

 

 

 

 

 

 

Monika Denisiuk
Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego
(fot.pryw.)

Z wykształcenia filolog polski. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Public Relations (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu) oraz Zarządzania zasobami ludzkimi (Politechnika Gdańska).
W "Światowidzie" pracuje od 1999 roku. W latach 2003 - 2006 była kierownikiem Działu Public Relations, od roku 2006 kieruje Działem Organizacyjno - Prawnym. Od 2006 roku sprawuje funkcję Pełnomocnika Dyrektora ds. zamówień publicznych.
Prywatnie żona (mąż Jarosław) i matka dwójki dzieci - Jakuba i  Kasi. Ma kotkę perską Basię. Lubi czytać i gotować. Jest zagorzałym kibicem sportowym, zwłaszcza siatkówki, lekkoatletyki i piłki nożnej.

 

 

Teresa Miłoszewska
Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej

(fot. Danuta Węgiel)

 

Laureatka „Odznaki Przyjaciel Dziecka" przyznawanej przez TPD; organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznych; zaangażowana w promocję twórczości osób niepełnosprawnych, w ich integrację z ludźmi pełnosprawnymi; walczy ze stereotypami, inspiruje do działań środowisko wolontariuszy. W „Światowidzie" kieruje Działem Edukacji Kulturalnej i nadzoruje prace warsztatów artystycznych. Zodiakalna lwica, otwarta na nowe wyzwania. Ważne są dla niej relacje między ludźmi....
W listopadzie 2012 roku została odznaczona, przyznanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI, a w 2017 r.otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.Aleksandra Bednarczuk
Kierownik Działu Kultury Artystycznej

 

(fot. Edyta Machul)

Pochodzi z okolic Bydgoszczy. Jako dziecko, uczestnicząc w różnych imprezach, zazdrościła osobom znajdującym się blisko sceny. W 2002 roku los ją pokierował do Elbląga i Światowida, gdzie dziecięce marzenia miały okazję się spełnić. Od początku związana z działem organizacji imprez, wspólnie z zespołem realizuje dla elblążan koncerty, kabarety oraz Festiwale. Prywatnie mama Oliwki, wspólnie z którą marzą teraz o domku z ogrodem.
W 2017 r., podczas obchodów jubileuszu 55-lecia Światowida, otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Justyna Kozłowska - Dyrla
Kierownik Działu Relacji Społecznych
(fot. pryw.)


Ze "Światowidem" związana od 2002 r. Początkowo jako pracownik Działu Przedsięwzięć Artystycznych, następnie - do kwietnia 2010 roku - jako rzecznik prasowy instytucji. Od 2007 r. kierownik Wirtualnego Centrum Kultury - działu zajmującego się reklamą zewnętrzną i internetową, administrowaniem sieci LAN i stronami www., poligrafią i public relations. Obecnie kieruje Działem Relacji Społecznych. Pracowała także jako prezenterka Telewizji Elbląskiej oraz współpracowała z Elbląską Gazetą Internetową PortEl.pl.
Violetta Staniszewska
Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu
(fot. pryw.)

  Związana ze "Światowidem" od 30 lat. Początkowo jako instruktor w Dziale Domów i Klubów Kultury, następnie w Dziale Organizacji Imprez, przez lata zorganizowała wiele imprez artystycznych i sportowych. Obecnie kieruje Działem Sprzedaży i Marketingu.
Jej pasją jest sport i turystyka.
Prywatnie - mama Moniki.

 

 

 

 

Edyta Bugowska
specjalista ds. upowszechniania dziedzictwa kulturowego regionu
(fot. Edyta Machul)

Ukończyła historię i politologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uwielbia historie(ę) - i te prawdziwe i wymyślone (najlepiej fantastyczne z dużą dawką akcji i humoru).
- uzależnienie: książki
- ulubione filmy: Władca pierścieni, Braveheart, Sweeney Todd
- ulubione książki: raczej ulubieni autorzy: fantastyka - Pilipuk, Piekara, Wójtowicz; kryminały - Marinina, Baniewicz; literatura piękna: Redliński, Czechow i wielu innych:-)
- pasje: oprócz książek? Podróże - te bliskie i raz na jakiś czas - dalekie; aktywność fizyczna - to, co akurat przyjdzie do głowy - basen, siłownia, aikido?
- ulubiony cytat: (to cały utwór) "Na pewnego Polaka" -
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba! - raz Polak skandował 
popatrzył nań Kościuszko,
i się zwymiotował.
                                                     Konstanty Ildefons Gałczyński (1934).

 

 

Paweł Kondraciuk
Koordynator Regionalnej Pracowni Digitalizacji

Z wykształcenia inżynier informatyk. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu. W "Światowidzie" pracuje od 2010 roku, obecnie w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Interesuje się grafiką 3D, motoryzacją, nowinkami technicznymi oraz filmem.

 

 

Tomasz Misiuk
Starszy specjalista ds. materiałów filmowych i digitalizacji

W redakcji portalu www.eswiatowid.pl od grudnia 2009 roku, przedtem związany z TVP Olsztyn i Telewizją Elbląską. Operator i realizator telewizyjny i filmowy, doskonalił swój warsztat w łódzkiej filmówce na wydziale operatorskim, kierunek realizacja telewizyjna.
Swoje pasje odziedziczył po ojcu - Czesławie Misiuku, elbląskim fotografiku i sportowcu - i tak jak on był zawodnikiem, później trenerem i sędzią judo.
Prywatnie mąż Oli i tata Zosi i Mikołaja.

 

Krzysztof Prochera
Specjalista ds. digitalizacji i grafiki komputerowej

Od dziecka lubił rysować, później zainteresował się grafiką komputerową, więc niejako naturalną koleją rzeczy był fakt, że z entuzjazmem przyjął możliwość pracy w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Związany ze "Światowidem" od 2008 roku - na początku jako młodszy referent ds. reklamy.
Czas wolny od pracy lubi spędzać z żoną i synkiem - najlepiej gdzieś w podróży.
Miłośnik dobrej książki, strażak w OSP Krzewsk.

 

 

 

Ewa Bednarska-Siwilewicz
Instruktor plastyki
 
... oraz artystka! Na swoim koncie ma wystawy indywidualne i zbiorowe; czynnie uczestniczy też w plenerach, często w roli organizatora, a jako instruktor w centrum "Światowid" prowadzi warsztaty z edukacji artystycznej dla młodzieży, dorosłych i dzieci oraz przygotowuje ogólnopolskie przeglądy i konkursy. Warta podkreślenia jest także jej praca na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych oraz wkład w tworzenie wystroju wnętrz sakralnych i świeckich. Pani Ewa jest, m.in. współautorką elementów zdobiących kościół Św. Brunona oraz w kościele św. Wojciecha w Sztutowie, a także współprojektowała wnętrze Galerii Nobilis. Prywatnie mama czwórki dzieci.

 

 

 

 

Krzysztof Chaja
Operator kamery, montażysta 

W "Światowidzie" od 2005 roku. Początkowo związany z działem informatycznym, po uruchomieniu Portalu Kulturalnego  Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl zajął się realizacją materiałów video.
Mówi, że w "Światowidzie" nieoczekiwanie odkrył, że potrafi i lubi zajmować się rejestracją i montażem obrazu, a tworzenie materiałów filmowych i szukanie nowych ujęć sprawia mu wiele satysfakcji.
Uporządkowany, systematyczny i zawsze chętny do pomocy. Wolny czas najchętniej spędza z dala od miejskiego zgiełku. Prywatnie (porządny :-)) mąż Edyty i ojciec dwóch dorosłych córek.

 

 

 

Paula Załuska
Pracownik Działu Edukacji Kulturalnej

Absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ukończyła również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego. W Światowidzie pracuje od niedawna, swoje miejsce odnalazła w dziale edukacji kulturalnej. W wolnych chwilach prowadzi własne eksperymenty i poszukiwania twórcze.

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna