Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Elbląscy edukatorzy dla seniorów - wolontariat

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kocham kino

2014-04-25,

Kategoria : Konkursy

Wiesz o kinie więcej niż inni? Twoja pasja to muzyka filmowa? Znasz się na teorii filmu? W kinie „Światowid” odbędą się eliminacje wojewódzkie 25. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, przeznaczonego dla tych, dla których  film to pasja, którzy znają filmową klasykę i wszystkie kinowe nowości, a historia kinematografii nie ma przed nimi tajemnic.

 Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje województwa warmińsko-mazurskiego odbędą się 25 kwietnia 2014 roku o godzinie 11.00  w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg. Aby wziąć udział w eliminacjach należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać do 18 kwietnia, pocztą na adres CSE Światowid lub faksem pod numer 55 611 20 60.

Organizatorzy zapraszają 2-osobowe zespoły reprezentujące wszystkie typy szkół ponadgimnazjalnych, placówki oświatowo-wychowawcze, dyskusyjne kluby filmowe, kluby osiedlowe itp. Każda szkoła czy placówka może wytypować do etapu wojewódzkiego maksymalnie 2 drużyny.

 - Po wielu latach kino „Światowid” powróciło do organizacji wojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie – mówi Aleksandra Bielska z kina „Światowid”. – Organizujemy je już po raz trzeci i w zeszłym roku dwie drużyny - z Ełku i Elbląga pojechały do Gdańska, by wziąć udział w etapie centralnym. W tym roku również mamy nadzieję na silne drużyny, które poradzą sobie z konkurentami z całej Polski.

W zeszłorocznych eliminacjach wzięło udział osiem dwuosobowych drużyn. Młodzi ludzie przyjechali z Olsztynka, Olsztyna, Ełku i Ostródy. Trzy drużyny wystawiły szkoły elbląskie – III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2.

 Podczas  eliminacji  reprezentacje  szkół  rozwiązują  test,  który  obejmuje  następujące zagadnienia:

1. Najważniejsze wydarzenia z historii kinematografii

2. Historia kinematografii polskiej

3. Najważniejsze kierunki i prądy z historii kinematografii europejskiej

4. Zagadnienia współczesnego kina

5. Teoria filmu (zalecana lektura: David Bordwell. Kristin Thompson, Film Art. Sztuka filmowa. Wydawnictwo Wojciech Marzec)

6. Biografia i filmografia reżyserów filmowych mających znaczący wkład w rozwój X muzy

7. Historia festiwali filmowych i nagród pozafestiwalowych

8. Muzyka filmowa i jej twórcy

Spośród  zespołów,  biorących  udział  w  eliminacjach  zostaną  wyłonione  2  drużyny,  które będą reprezentowały województwo podczas etapu centralnego w Gdańsku.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 55 611 20 56  lub pisząc mail na adres: aleksandra.bielska@swiatowid.elblag.pl

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie www.kino.swiatowid.elblag.pl (zakładka edukacja filmowa) oraz w załączeniu.

Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID w Elblągu, Capital Park sp. z. o. o. – Gdańskie Centrum Filmowe Neptun-Helikon-Kameralne, Pomorska Fundacja Filmowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Filmoteka Narodowa w Warszawie.


Autor: Edyta Bugowska

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna