Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Rusza Akademia wzorowej edukacji

2021-01-04,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” we współpracy z elbląskim samorządem, pozyskało ok. 5,3 mln złotych na projekt „Akademia wzorowej edukacji”. Projekt skierowany jest do uczniów z Elbląga z klas IV-VII.  W działania zaangażowanych zostanie około 1800 uczniów, 500 rodziców i 80 nauczycieli.

Możemy powiedzieć, że przyszedł czas na Elbląg. Wcześniej Światowid realizował projekty poza naszym miastem, m.in. w Pasłęku, Rogajnach i Tolkmicku. Teraz chcieliśmy podjąć współpracę z naszymi jednostkami oświatowymi i to się udało. Będzie to projekt zintegrowany wykorzystujący eksperymentalne i nowoczesne metody nauczania, angażujący także rodziców. Dzięki jego realizacji elbląskie szkoły zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt. Stawiać będziemy na pracę zespołową, innowacyjność i kreatywność. Właśnie w te działania włączy się Światowid ze swoimi nowoczesnymi przestrzeniami – opisywał założenia projektu dyrektor CSE „Światowid” Antoni Czyżyk na konferencji prasowej 31 grudnia.  

W ramach projektu do każdej szkoły podstawowej zakupione zostaną sprzęty i pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji innowacyjnych zajęć na wysokim poziomie, m.in.: tablice multimedialne, pracownie językowe, laptopy, tablety, projektory, wizualizery, podłogi interaktywne, itp.

Uczniowie wybitnie zdolni zostaną objęci pomocą stypendialną oraz podniosą swoje umiejętności uniwersalne poprzez udział w pozaszkolnych zajęciach kształcących kreatywność, innowacyjność, umiejętność pracy w zespole (zajęcia wykraczające poza podstawę programową). Efektem zajęć pozaszkolnych będzie m.in. wspólne zorganizowanie i przeprowadzenie Festiwalu Kreatywności. Zostaną zorganizowane również wyjścia edukacyjne, które wzbudzą zainteresowanie, aktywność i postawę badawczą.

Uczniowie z trudnościami w nauce wezmą udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych (z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, językowych, oraz ICT) oraz pozaszkolnych zajęciach kształcących kreatywność, innowacyjność, umiejętność pracy w zespole, w tym pracy metodą projektu.

W projekt zostanie zaangażowanych także 80 nauczycieli ze szkół podstawowych, dla których zostanie zorganizowane szkolenie doskonalące z zakresu nowatorskich oraz rodzice , dla których zostanie zorganizowana „Akademia dla rodziców”, której głównym celem będzie wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach ze szkołą i wspieraniu rozwoju dziecka.

Projekt będzie realizowany od 1 stycznia 2021 roku do września 2023 roku. Koszt projektu to prawie 5,8 mln złotych, z czego 5,3 mln zł CSE Światowid pozyskało z funduszy unijnych, a konkretnie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dedykowanych Elblągowi i okolicom.


Autor: red.


Trailer

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna