Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Elbląscy edukatorzy dla seniorów - wolontariat

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Seniorze, nie siedź w domu! Te zajęcia są dla Ciebie

2020-10-06,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Jesień wcale nie musi być nudna! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza chętnych seniorów na zajęcia z małych form artystycznych. Przed nami cztery spotkania z różnymi technikami; w programie m.in. malarskie miniatury, warsztaty tkackie i podstawy introligatorstwa. Na odkrycie pasji nigdy nie jest za późno. Zapraszamy! 

Zajęcia będą okazja do rozwinięcia zdolności manualnych i kompozycyjnych, a także do wykonania użytecznych przedmiotów o walorach artystycznych. To także okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach w miłej i kameralnej atmosferze.

 

12.10.2020, godz. 10.00-11.30

Malarskie miniatury

Mały format - wiele emocji. Z tą myślą przewodnią poeksperymentujemy z materią i technikami malarskimi. Efektem naszych zajęć będą piękne, małoformatowe dekoracyjne obrazy w nowoczesnym stylu.

Cena 15 zł.

 

26.10.2020, godz. 10.00-11.30

Warsztaty tkackie na ramkach cz. 1 

Uczestnicy warsztatów wykonają swoją własną, ręcznie tkaną makatkę, mini gobelin  lub zakładkę, którą po wykończeniu, będą mogli zabrać ze sobą do domu. Poznają podstawy budowy tkaniny i kilka prostych technik tkackich.

Cena 15 zł.

 

09.11.2020, godz. 10.00-11.30

Warsztaty tkackie na ramkach cz. 2 

Uczestnicy warsztatów wykonają swoją własną, ręcznie tkaną makatkę, mini gobelin lub zakładkę, którą po wykończeniu, będą mogli zabrać ze sobą do domu. Poznają podstawy budowy tkaniny i kilka prostych technik tkackich.

Cena 15 zł.

 

23.11.2020, godz. 10.00-11.30

Szycie notesu/szkicownika - podstawy introligatorstwa

Jesienne wieczory sprzyjają pisaniu i rysowaniu przy gorącej herbacie lub kakao. Satysfakcja z procesu twórczego jest o wiele większa, gdy możemy wyrażać siebie w notesie czy szkicowniku wykonanym od podstaw. Jest to bardzo wdzięczny i relaksujący proces, który nagradza nas pięknymi efektami.

Cena 15 zł.

 

miejsce | Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” Plac Jagiellończyka 1, Elbląg
zapisy | tel. 55 611 20 59
e-mail | aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl
www.swiatowid.elblag.pl


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna