Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Elbląska Liga Tańca 2020

2020-03-03,

Kategoria : Taniec

3 marca wystartowała po raz kolejny Elbląska Liga Tańca. Jest to program bezpłatnych zajęć z zakresu tańca towarzyskiego, prowadzony od kilku lat w elbląskich szkołach.

Elbląska Liga Tańca jest przedsięwzięciem prowadzonym w elbląskich szkołach podstawowych od 2012 roku. W sumie w programie do 2019 roku wzięły udział 542 osoby z klas edukacji wczesnoszkolnej. W zajęciach do tej pory uczestniczyły dzieci prawie ze wszystkich elbląskich szkół.  

W 2020 roku do realizacji programu Elbląskiej Ligi Tańca wytypowane zostały SP 15, SP 18, SP 19. W zajęciach, które rozpoczęły się na początku marca, uczestniczą dzieci z klas pierwszych, po jednej z każdej szkoły. W ramach zadania od marca do czerwca, a potem od września do grudnia, raz w tygodniu na szkolnych salach gimnastycznych, będą odbywały się zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego. Dzieci poznają podstawowe kroki i figury tańców standardowych i latynoamerykańskich.

- Pierwsze zajęcia za nami – mówi Anna Czyżyk, instruktor tańca. - Na pierwszych spotkaniach było trochę zabawy, oswajaliśmy się ze sobą i z muzyką. W tym roku w projekcie uczestniczą naprawdę pracowite i zaangażowane dzieci, więc zapowiada się przyjemna współpraca.

Umiejętności, które dzieci nabędą podczas zajęć, będą mogły zaprezentować rodzinie i kolegom podczas  turnieju, który specjalnie dla nich zostanie przygotowany na koniec projektu, czyli  w grudniu. Pary, które zyskają największą ilość punktów, staną na podium i zyskają miano najlepszych tancerzy Elbląskiej Ligi Tańca.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid” w Elblągu.

Elbląska Liga Tańca realizowana jest w ramach projektu ”Upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna