Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Trio Ambassador w Oleśnie

2016-08-01,

Kategoria : Współpraca z NGO

W minioną niedzielę, 31 lipca w Stodolarni w Oleśnie odbył się niezwykły koncert - Trio Ambassador, w którym udział wzięła lokalna społeczność.

Grali dla księżniczki Jugosławii, występowali w Niemczech, we Francji i we Włoszech. A w niedzielny wieczór można było ich posłuchać w Oleśnie. Trio Ambassador tworzy troje muzyków: Momir Novakovich, akordeonista pochodzący z Serbii, Maristella Patuzzi, skrzypaczka włoskiego pochodzenia oraz Barbara Misiewcz, wiolonczelistka, która pierwsze kroki muzycznej edukacji stawiała w Elblągu.

Trio rozpoczęło od zagrania "L'Evasion" Astora Piazzolli. Na scenie w Stodolarni wybrzmiały nuty "Lata" jego autorstwa, usłyszeć można było również Vivaldiego. Później przyszedł czas na twórczość własną, czyli na bałkańskie impresje Momira Novakovicha oraz klezmerskie – autorstwa Maristelli Patuzzi. Nie zabrakło akcentu polskiego, czyli poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" i powrotu do Piazzolii.

Koncert został dofianasowany ze środków CSE "Światowid".

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna