Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Cykl drzeworytów w Nobilisie

2008-09-02,

Kategoria : Wystawy

We wtorek, 2 września br., w Galerii Nobilis w Centrum Kultury "Światowid" odbył się wernisaż wystawy rzeźby i grafiki wykonanej techniką drzeworytu autorstwa Wojciecha Sęczawy. Wystawa otwarta będzie do 25 września.


 

Wojciech Sęczawa jest adiunktem II stopnia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz kierownikiem Pracowni Podstaw Projektowania na Wydziale Rzeźby. Autor prezentuje swoje prace w prestiżowych galeriach w kraju m.in.: w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Elblągu, Warszawie, ale także zagranicą m.in.; w Niemczech, Holandii, Belgii, Szwecji, Francji, Norwegii i USA.

 

Wojciech Sęczawa jest także twórcą statuetki „Yacha", która wręczana jest podczas Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film w Gdańsku.

 

Na wystawie eksponowany jest cykl drzeworytów z ostatnich dwóch lat twórczości autora oraz trzy portrety geometryczne. Przewodnim tematem prac jest portret.

- Lubię przedstawiać ludzi, ponieważ cały czas się z nimi spotykam. To daje mi siłę do ciągłego działania- mówi Wojciech Sęczawa. - Przedstawione postacie to jest jakieś fizyczne wyobrażenie. Prace oczywiście podlegają pewnej syntezie to powoduje, że można tylko pewną analogią przypisać je do postaci - dodaje autor wystawy.

 

Godziny otwarcia wystawy:

wtorek - piątek: 12.00 - 16.00 - informacje pok. nr 38, 
                          16.00 - 18.00 - informacje kasa kina
sobota - niedziela: 12.00 - 16.00 - informacje portiernia

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna