Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dni kultury rosyjskiej w Światowidzie

2008-09-22,

Kategoria : Wystawy

Najbliższy weekend w Elblągu, Ełku oraz Olsztynie upłynie pod znakiem kultury rosyjskiej. Z tej okazji wszystkich miłośników malarstwa, a w szczególności malarstwa rosyjskiego, zapraszamy już w piątek, 26 września o godz. 18:00 na wernisaż wystawy pn. „Metamorfoza czasu”.


- Wystawa jest jedną z atrakcji obchodów Dni Obwodu Kaliningradzkiego na Warmii i Mazurach. Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć malarstwo oraz grafikę Sarkiza Gogorjana,  Nikołaja Dżugana, Tatiany Łoszkariewoj, Nadieżdy Matwjewoj, Ewgenija Pjeczerskogo, Borysa Bułhakowa oraz Lwa Szerstjanogo. Prace zostały udostępnione przez Kaliningradzkie Muzeum- mówi Dominika Śmiech organizatorka przedsięwziecia.

 

 

 Ponadto w ramach Dni Obwodu Kaliningradzkiego w Elblągu odbędzie się Koncert Orkiestry Symfonicznej w Teatrze im. A. Sewruka, Spotkanie literackie w CKiWM „Światowid” oraz spektakl „Panna Julia” w Teatrze im. A. Sewruka. 

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Rząd Obwodu Kaliningradzkiego, Ministerstwo Kultury Obwodu Kaliningradzkiego, Urząd ds. Kontaktów Międzynarodowych Obwodu Kaliningradzkiego, Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” oraz Teatr im. A. Sewruka. 

 

Autor: Dominika Śmiech, Monika Stando

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna