Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Koń jaki jest każdy widzi?

2007-07-16,

Kategoria : Wystawy

Centrum Kultury "Światowid" w Elblągu i Fundacja PEGASUS zapraszają na wernisaż fotografii i rysunków.


Wystawę, organizowaną w ramach kampani "Koń jaki jest każdy widzi?", oglądać można na I i II piętrze CKiWM do 10 sierpnia. Prezentowanych jest 38 prac wykonanych przez dzieci w wieku od 4,5 lat do 19 roku życia. Wszystkie obrazy pokazują zwierzęta znajdujące się pod opieką fundacji.

 

"Koń jaki jest każdy widzi?" - pod tym hasłem 16 października 2006 r. ruszyła społeczno-edukacyjna kampania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt organizowana przez Fundację PEGASUS (www.pegasus.org.pl). Działania ogólnopolskie, zainaugurował wernisaż zdjęć koni - podopiecznych Fundacji oraz prac plastycznych dzieci, który odbył się w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W kolejnych miesiącach wystawa odwiedziła 14 polskich miast, a jej zwieńczeniem będzie ekspozycja wielkoformatowych prac plastycznych i zdjęć na parkanie Łazienek Królewskich w Warszawie, we wrześniu 2007 r.

 

Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa, a szczególnie dzieci na los zwierząt oraz pozyskanie środków na uratowanie kolejnych koni przed śmiercią. Fundusze zostaną zebrane dzięki aukcjom prac dzieci i młodzieży na portalu allegro.pl.

 

- Dostaliśmy ponad 1000 prac ze szkół, ośrodków dla dzieci niepełnosprawnych, wreszcie od samych dzieci z całej Polski. I wciąż nadchodzą nowe - mówi Joanna Bochniarz-Urbańska, Prezes Fundacji PEGASUS. - Ich autorzy odznaczają się nie tylko talentem plastycznym, ale przede wszystkim olbrzymią wyobraźnią. Liczymy, że ogólnopolski cykl wystaw w ramach kampanii „Koń jaki jest każdy widzi?" przyciągnie uwagę wszystkich, którym bliska jest idea pomocy cierpiącym zwierzętom.

 

Spoty informujące o akcji „Koń jaki jest każdy widzi?" bezpłatnie emitują Telewizja TVN oraz Radio ZET. Informacje o poszczególnych wystawach na swoich łamach umieszcza Puls Biznesu.

 

Partnerzy kampanii „ Koń jaki jest każdy widzi?"

Operator Adam Bajerski, dźwiękowiec Jarek Bajdowski, kompozytor Danuta Kamińska, montażysta Przemysław Maziarz, fotograf Marta Sylwestrzak, Allegro.pl, Agencja Reklamowa TUBA, Cityboard Media, Fackelmann Polska Sp. z o.o., f.k.anda sp. z o.o., Foxrabbit Designers.pl, Puls Biznesu, R&R Studio Kreatywne, Radio ZET, ROWLAND Communications, Telewizja TVN, Warexpo Sp. z o.o., Yours Gallery.

 

Fundacja PEGASUS - www.pegasus.org.pl - została założona w 2002 roku. Od maja 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego (Krajowy Rejestr Sądowy 119251). Przy wsparciu i zaangażowaniu fundatorów, partnerów oraz wolontariuszy Fundacja ratuje życie koni, zapewniając im leczenie, rehabilitację i bezpieczną przyszłość. Fundacja PEGASUS współpracuje z klinikami weterynaryjnymi oraz prywatnymi stajniami na terenie całego kraju, zapewnia zwierzętom profesjonalną pomoc medyczną oraz tworzy programy z zakresu edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży
w wieku szkolnym. Uratowane przez Fundację PEGASUS konie pomagają w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. Dotychczas Fundacja PEGASUS uratowała ponad 100 koni, z których część została oddana do adopcji m.in. do ośrodków hipoterapeutycznych.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna