Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kontrastowa wystawa

2007-07-03,

Kategoria : Wystawy

Na swoją pierwszą indywidualną wystawę prac zaprasza plastyczka CKiWM "Światowid" Aleksandra Matulewicz.

 

 

Aleksandra Matulewicz jest studentką piątego roku malarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim o kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Malarstwa uczy się w pracowni Gena Małkowskiego i Zygmunta Drońskiego.

 

- Na wystawie zaprezentuję prace malarskie z ostatnich 3 lat studiów, a będzie to głównie malarsto akrylowe - mówi artystka. - Będzie można obejrzeć parę cykli, m.in. "Kardynałów" inspirowanych czasem po smierci Jana Pawla II.

 

Będzie także martwa natura, sporty oraz ostatnie realizacje - akty i zawody niemoralne - łącznie eksponowanych będzie około 30 prac malarskich.

 

- W malarstwie najbardziej cenię sobie czystą barwę - wyznaje Aleksandra Matulewicz. - Od zawsze inspirowała mnie twórczość takich artystów jak Andy Warhol, Edward Hopper, czy David Hockney. Sztuką zaraził mnie Zygmunt Prończyk, który zresztą nauczył mnie podstaw rysunku i malarstwa na warsztatach w Domu Kultury w Młynarach.

 

Wernisaż odbędzie się 19 lipca o godz 18.00 w Galerii Nobilis, na II piętrze CKiWM "Światowid".

 


Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna