Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ludzie elbląskiej bezpieki w obiektywie

2008-10-27,

Kategoria : Wystawy

Centrum kultury „Światowid" oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku zapraszają już w najbliższą środę, 29 października o godz. 18:00 na wystawę pn. „Ludzie elbląskiej bezpieki 1975-1990". Wstęp jest wolny.


Otwarcia wystawy dokonają dr hab. Mirosław Golon Dyrektor IPN w Gdańsku oraz dr hab. Grzegorz Berendt Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku. O historii elbląskiej bezpieki oraz o tym jak powstawała wystawa opowie widzom jej autor Kamil Rutecki z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku.

 

Na wystawie w holu głównym „Światowida" eksponowane będą zdjęcia i życiorysy 41 najważniejszych przedstawicieli kadry kierowniczej SB KW MO/WUSW województwa elbląskiego w latach 1975-1990 wraz ze strukturami terenowymi bezpieki. Szczegółowe biogramy sporządzono na podstawie akt personalnych funkcjonariuszy UB/SB ze zbiorów archiwów IPN oraz przechowywanych w archiwach rozkazów personalnych i awansowych. Według danych IPN w 1982 roku w KW MO/WUSW w Elblągu pracowało 262 etatowy funkcjonariuszy SB.

 

Wystawę będzie można oglądać do 15 grudnia.

 

Wstęp jest wolny.

 

Serdecznie zapraszamy!

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna