Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Portret z abstrakcją w tle...

2007-03-16,

Kategoria : Wystawy

W piątek 23 marca o godz. 18.30 w Galerii Nobilis w „Światowidzie" odbył się wernisaż malarstwa Józefa Siwilewicza. Wystawa czynna będzie do 16 kwietnia.


    Urodzony w 1962 roku w Ornecie artysta w naszym mieście mieszka od 1975 roku. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, a także aranżacją wnętrz sakralnych i świeckich. Tworzy w różnych materiałach np. w drewnie i w metalu. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach i przeglądach artystycznych - w „Światowidzie" będzie miał swoją pierwszą indywidualną wystawę. Jej tytuł to „Malarstwo - poszukiwanie Abstrakcji i Portretu".

- Na swoją pierwszą wystawę wybrałem portrety, choć maluję także pejzaże. Ale najlepiej pracuje mi się z człowiekiem - wyjaśnia artysta. - Kiedy tworzę portret poszukuję w modelu jego osobowości.

 

    Portrety Józefa Siwilewicza nie są więc zwykłymi obrazami pokazującymi postać - artysta sięga głębiej chcąc pokazać jej cechy szczególne. Stąd pojawiająca się abstrakcja, którą „przemyca" do swoich obrazów. 
    Przygotowane do prezentacji prace charakteryzują się ciepłą kolorystyką, bo jak mówi autor „świat postrzega jako ciepły".
    Na wystawie zobaczyć można około 25 portretów powstałych w ciągu ostatnich 10 lat, najwięcej z ubiegłego i bieżącego roku.
Więcej prac na stronie: www.siwilewicz.republika.pl

 

 

J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna