Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Przystań

2007-09-12,

Kategoria : Wystawy

W nabliższy piątek, 14 września o godz 18.00 w Galerii Nobilis odbędzie się wystawa indywidualna Marty Wasilewskiej pt. „Przystań". Na wystawie prezentowanych będzie około 40 prac malarskich (akryl i olej) o tematyce nadmorskiej.

 

Marta Wasilewska jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie, obecnie jest studentką V roku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.
- Jako specjalizację wybrałam malarstwo, bo to jest moja największa i prawdziwa pasja - mówi artystka.
Na wystawie zaprezentowany zostanie cykl prac pt: "Przystań", który powstał w przeciągu ostatniego roku.
- Ta wystawa jest moją drugą indywidualną i jest rodzajem bardzo osobistego pamiętnika - wyznaje Marta Wasilewska. - To zapiski moich emocji, ulotnych momentów, przemijających,bądź pozostających na długo w pamięci.To poszukiwania na temat szarego,chłodnego świata, ponieważ w malarstwie najbardziej lubię połączenie kobiecej delikatności,subtelności z pewnym chaosem, siłą, ekspresją i symbolem.

 

Jak mówi ogromnych inspiracji dostarcza jej natura, wielka przestrzeń, horyzont.
- To, co chcę pokazać poprzez swoje prace to opowieść o świecie, gdzie pewna liryka miesza się z czymś bardzo żywym - mówi. - Maluję to, co mieści się tylko w mojej głowie i w sercu. Uwielbiam kolor i to on był głownym zródłem moich poszukiawań, a ta wystawa to dla mnie duża lekcja na przyszłość, ponieważ tylko malarstwo pozwala mi w pełni poszukiwać siebie.

 

Niezwykle bliskie jest jej malarstwo Piotra Potworowskiego, Chagalla i Makowskiego.Prace będzie można ogladać do 9-go pazdziernika.

 

Autor: J. Kozłowska - Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna