Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Elbląscy edukatorzy dla seniorów - wolontariat

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Spójrz na morze

2006-06-21,

Kategoria : Wystawy

W ramach obchodów Dni Morza w sobotę 24 czerwca o godz. 14 w Galerii Nobilis na II piętrze Centrum Kultury „Światowid" otwarta zostanie wystawa fotografii pt. „Spojrzenie na morze" Małgorzaty i Jerzego Karnasiewiczów.


Karnasiewiczowie swój projekt zaczęli realizować siedem lat temu podróżując po nadbałtyckich portach, przystaniach rybackich. Zdjęcia zgrupowane zostały w czterech cyklach: czerwony, niebieski, detale i nierzeczywiste obrazy. Fotografie, które są owocem wypraw, pokazują morze nie tylko kolorowe i przyjemne.
- Nie poprzestaliśmy tylko na tym, co ładne - mówią autorzy wystawy. - Przecież rolą fotografa jest prowokowanie do myślenia, wzbudzenie refleksji. Stąd pomysł na drugą części projektu "Spojrzenie na morze", w której rozbudowaliśmy cykl nierzeczywiste obrazy. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że ta część ekspozycji była najczęściej i najobszerniej komentowana. To abstrakcyjne obrazy, które powstają przez odbicie w wodzie, tego co rzeczywiste. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, powstają i znikają w ciągu kilku sekund. Te obrazy, na których zacierają się granice między fotografią a malarstwem, podobają się zarówno przedszkolakom, jak i ich dziadkom zwłaszcza tym, którzy zaliczyli nie jeden rejs w swoim życiu.
W poszukiwaniu nadmorskich detali i szczegółów Małgorzata i Jerzy Karnasiewicze pokonali wiele kilometrów samochodem, przewędrowali plaże, zaglądali do każdej małej miejscowości.
- Znajdowaliśmy przycupnięte na plaży kutry tam, gdzie niegdyś były przystanie rybackie - mówią twórcy wystawy. - W opłakanym stanie, przeżarte na wskroś rdzą, zdewastowane, albo też takie, na których pozostawiono dowody miłości, rysunki, graffiti.
Wystawę można będzie oglądać do 24 lipca. Wstęp wolny.

 

Autor: em

2006-06-21

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna