Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Żywa wystawa znów się przemieszcza

2013-06-13,

Kategoria : Wystawy

Żywą wystawę będzie można znów zobaczyć na ulicach Elbląga.  Odbywająca się w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych wystawa pojawi się jeszcze w Parku Planty i na ul. 12 lutego, w Parku Kajki i na ul. Płk. Dąbka, w komunikacji miejskiej oraz w Bażantarni.

Dlaczego Żywa wystawa? Bo nie jest to wystawa, którą będzie można obejrzeć zamkniętą w czterech ścianach. Te zdjęcia żyją i wychodzą w miasto – dosłownie i w przenośni. Pojawi się tam, gdzie są ludzie.

Zdjęcia zaprezentowane w ramach Żywej wystawy pn. Twórcy są spojrzeniem młodych adeptów fotografii na elblążan pracujących w branży przemysłów kreatywnych. Zrealizowali je uczniowie klasy 1b o profilu fototechnik z Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich (pod opieką nauczycielki, fotografki i magistra sztuki Karoliny Hajec - Kalińskiej) oraz uczniowie Liceum Plastycznego (pod opieką nauczyciela-fotografa Artura Kalinowskiego i nauczycielki, malarki i graficzki Romy Jaruszewskiej).

Autorami zdjęć są: Maciej Ciszak (ZST-H), Paulina Cieślak (ZST-H), Agata Czerwińska (ZST-H), Paulina Gefrajter (ZST-H), Aleksandra Jarzyna (ZST-H), Dawid Jasiński (LP), Ula Kałabun (LP), Paulina Kaźmierowska (ZST-H), Agnieszka Korytkowska (LP), Natalia Malgaska (LP), Patrycja Minajew (LP), Anna Semkowicz (LP), Maria Simonowa (LP), Estera Skrobotun (LP), Natalia Sobczak (LP), Amadeusz Żołdak (ZST-H).

Wystawa pojawi się:
13 czerwca, godz. 13:00  - Park Planty i ul. 12 lutego
20 czerwca, godz. 12:00 – Park Kajki i ul. Płk. Dąbka
21 czerwca, godz. 12:00 – komunikacja miejska
6 lipca, godz. 12:00 - Bażantarnia

Wystawa jest realizowana w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych.

Festiwal Przemysłów Kreatywnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Sponsor: Zakład Usług Technicznych Mega Sp. z o.o.

Partnerzy: Elbląski Park Technologiczny, Jet System, Liceum Plastyczne, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Stowarzyszenie ESWIP, Stowarzyszenie Wzornictwo Warmii i Mazur, Partnerstwo Zatorze, Uniwersytet III Wieku, Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Patronat medialny: Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, elbląg.net, kulturaonline.pl, Platforma Kultury, TVP Olsztyn, eŚwiatowid.pl

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".

Więcej na: przemysłykreatywne.pl

 

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna