Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Szkolenie z kompetencji komputerowych dla wolontariuszy - "Elbląscy edukatorzy dla seniorów"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zaginione miasta Angkoru w obiektywie

2008-09-05,

Kategoria : Wystawy

Wczoraj w Centrum Kultury „Światowid" odbył się wernisaż fotografii pn. "KAMBODŻA I ZAGINIONE MIASTA ANGKORU" autorstwa Mariana Lubawskiego.

Marian Lubawski jest fotografem amatorem, członkiem elbląskiej sekcji ELFOTO. Fotografią interesuje się od wielu lat, lecz od 6 lat stała się ona nie tylko hobby, ale także sposobem na życie.

 

- Fotografuję dlatego, że lubię, bo sprawia mi to ogromną przyjemność. Coraz częściej patrzę na świat przez pryzmat obiektywu. Na swoich zdjęciach staram się utrwalać głównie krajobrazy, ludzi i ich codzienne życie- mówił autor wystawy.

 

Wystawa fotografii, która eksponowana jest w „Światowidzie" poświęcona jest Kambodży najstarszej spadkobierczyni cywilizacji na Półwyspie Indochińskim z bogato zdobionymi zabytkami imperium Khmerów w Angkorze. Pięknie zdobione świątynie z VIII w. od prostych ceglanych wież po skomplikowane kamienne pałace pochłonięte przez drapieżną dżunglę i korzenie figowca.

 

- Wybrałem Kambodżę ponieważ chciałem zobaczyć zaginione miasta Angkoru – powiedział Marina Lubawski autor wystawy. Mieszkańcy Kambodży to są wspaniali ludzie, bardzo uśmiechnięci i życzliwi – dodał Marian Lubawski.

 

Fotogramy można oglądać na pierwszym i drugim piętrze CKiWM „Światowid" do 10 października.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna