Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Klub Aktywnego Seniora w styczniu i spotkanie dla wolontariuszy

Nowy rok rozpoczął się aktywnie. W styczniu odbyło się, w sumie, piętnaście spotkań Klubu Aktywnego Seniora oraz jedno dla wolontariuszy seniorów. A wszystko w ramach erasmusowego projektu "Elbląscy edukatorzy dla seniorów".

Spotkanie dla osób, które zainteresowane były włączeniem się w rozwijanie wolontariatu w CSE "Światowid" w Elbląg, odbyło się 28 lutego. W trakcie spotkania uczestników poinformowano do jakich przedsięwzięć „Światowid” chciałby ich zaangażować i jakie korzyści płyną z bycia wolontariuszem. Seniorzy chętnie podawali przykłady działań, w których mogą pomóc oraz podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Terminy pełnienia wolontariatu zostaną dopasowane indywidualnie.

Seniorzy zostaną przeszkoleni z praw oraz obowiązków wolontariuszy przez osoby z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Przejdą również szkolenie z kompetencji cyfrowych. Szkolenie jest adresowane wyłącznie dla wolontariuszy.

Projekt pn. "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" realizowany jest przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

                          

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna