Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Prelekcja "Człowiek to całość" - Klub Aktywnego Seniora

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, 19 lutego, odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych tematyką zdrowia i holistycznego podejścia do człowieka. Prelekcja, którą poprowadziła Joanna Kaszuba, realizowano w ramach Klubu Aktywnego Seniora.

- Człowiek to całość. To nie tylko ciało fizyczne, ale też myśli i emocje - tłumaczyła Joanna Kaszuba, psychonumerolog i psychobiolog. - Według biologii totalnej istnieje zależność pomiędzy chorobami, a naszymi emocjami, czy myślami.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, iż na to jak się czujemy, wpływają myśli i emocje. Na przykład doświadczając silnego stresu, przyczyniamy się do szybszego „zużywania” naszych organów, czyli szybciej się starzejemy. Silne emocje wpływają na nasze ciało. Odczuwamy je jako kłucie, bóle brzucha, głowy itd. - Zachowanie balansu w życiu jest najważniejsze - mówiła Joanna Kaszuba. - Harmonia trzech wymiarów: duchowego, intelektualnego i fizycznego. Na spotkaniu uczestnicy rozmawiali również, jak żyć w zgodzie ze wszystkimi aspektami siebie.

Klub Aktywnego Seniora działa w CSE "Światowid" w ramach projektu "Elbląscy edukatorzy dla seniorów".

Projekt „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

 

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna