Pierwszy w tym roku DKF

Nowy rok, nowe postanowienia i... nowe filmy w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka. Pierwsza projekcja w najbliższy czwartek - 11 stycznia o godzinie 19:00.  W programie - rewelacja Berlinale - "Po tamtej stronie".

W 2018 roku, tak jak w ubiegłych latach spotkania Klubu odbywać się będą w czwartki, w sali kameralnej Kina Światowid. Pozostajemy przy programie lojalnościowym dla widzów, ocenie filmów oraz oczywiście przy na cotygodniowym newsletterze.

Pierwszym filmem, który obejrzymy w nowym sezonie jest nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Mistrzowski obraz, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

Po sukcesie zrealizowanego we Francji „Człowieka z Hawru”, pełnego nawiązań do tamtejszego kina lat trzydziestych i czterdziestych, fiński mistrz postanowił wrócić do ojczyzny. W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale „Po tamtej stronie” opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?

Reżyseria: Aki Kaurismäki Obsada: Sherwan Haji, Sakari Kuosmanen, Janne Hyytiäinen Produkcja: Niemcy, Finlandia 2017 Czas: 98 min

Zobacz również

Zapisz się do newslettera