Zespół Światowida

 

Antoni Czyżyk

Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu (fot. Krzysztof Kosecki)

W ŚWIATOWIDZIE od 30 lat, wieloletni działacz  Stowarzyszenia „Jantar" oraz prezes Federacji Tańca Sportowego. Stworzona przez niego pierwsza standardowa formacja taneczna LOTOS-Jantar dziewiętnaście razy zdobyła tytuł mistrzów Polski, w 1999 i 2010 roku - tytuł Mistrza Świata Formacji Standardowych, a w 2005 i 2011 roku - wicemistrza. Antoni Czyżyk dzięki umiejętnościom pozyskiwania środków z Unii Europejskiej jest inicjatorem i koordynatorem wielu przedsięwzięć o charakterze transgranicznym, jak na przykład Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, Pomostów czy Nadbałtyckich Konfrontacji Dzieci i Młodzieży. Dzięki jego sprawności w pozyskiwaniu środków na realizację projektów inwestycyjnych elbląski ośrodek jest sukcesywnie modernizowany i dostosowywany do coraz pełniejszego zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców miasta. W 2006 roku otrzymał statuetkę „Dżentelmena Roku" i tym samym znalazł się w elitarnym gronie pomorskiego Klubu Dżentelmenów. W listopadzie 2012 roku został odznaczony, przyznanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI, a w 2014 roku odebrał brązową odznakę za Zasługi dla Sportu przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki. Wyróżnienie to zostało przyznane za całokształt działań sportowych i trenerskich. W październiku 2017 roku Antoni Czyżyk otrzymał przyznawany przez MKiDN Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za działalność kulturalną. W lutym 2018 roku otrzymał tytuł "Ikona Warmii i Mazur".

 

 

Magdalena Czarnocka-Kaptur

zastępca Dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu(fot. Krzysztof Kosecki)

Specjalistka od pozyskiwania środków pozabudżetowych, pomysłodawczyni i realizatorka wielu inicjatyw kulturalnych.Wiecznie zapracowana wolny czas najchętniej poświęca... pracy! Udziela się również w Stowarzyszeniu "Jantar", którego jest prezesem. Krytyczna wobec innych, ale i siebie, wymagająca i bezkompromisowa potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. To typ człowieka, o którym mówimy "właściwa osoba na właściwym miejscu". W 2015 r. otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. W październiku 2017 r. otrzymała przyznawaną przez MKiDN odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej".


 

 

Justyna Rucińska

Pracownik sekretariatu (fot. Edyta Machul)

Pojawiła się w sekretariacie i od razu odnalazła się w „naszej rzeczywistości” –  zapewne dlatego, że jako absolwentka ekonomiki menedżerskiej nie ma problemów z podejmowaniem właściwych decyzji.Analizy sytuacji, w tym atmosfery w pracy i nastawienia szefa ;), dokonuje z uśmiechem i właściwą sobie precyzją. Nie jest przy tym jednak niczym robot, wręcz przeciwnie! To kobieta z krwi i kości oraz mięśni, aktywna, lubiąca ludzi i zakupy, a także dobrą książkę i film. I mimo że – jak mówi – wszystko musi mieć zapięte na ostatni guzik, czasem chciałaby być niepoprawnym lekkoduchem. Co skrzętnie ukrywa na stanowisku pracy.

 

 

Marta Derlukiewicz-Kogut

specjalista ds. projektów i edukacji regionalnej (fot. pryw.)

Absolwentka etnologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - studia ukończyła na piątkę. W CSE "Światowid" od 2013 r. , autorka projektów, głównie edukacyjnych, w których poprzez działania z zakresu szeroko pojętej kultury wspiera dzieci i młodzież, ale także rodziców i nauczycieli. 
W wolnym czasie lubi ... majsterkować w domu!

 

 

 

 

Hanna Laska –Kleinszmidt

Kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji(fot. pryw.)

Ukończyła Politechnikę Gdańską na kierunkach: ekonomicznym i mechanicznym. Zawodowo od kilkunastu lat związana z marketingiem, a w szczególności promocją i public relations. Zwolenniczka minimalizmu w wielu aspektach życia.

 

 

 

 

 

Natalia Piotrowska 

Kierownik Kina Światowid (fot. Edyta Machul)

Magister filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. W CSE "Światowid" pracuje od września 2006 roku, a od grudnia 2009 roku na stanowisku kierownika kina Światowid. Interesuje ją kultura różnych narodowości, a dociera do niej poprzez dobrą książkę, wyjątkowy film i niezwykłe podróże.:)

 

 

 

 

 

Monika Denisiuk

Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego (fot.pryw.)

Z wykształcenia filolog polski. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Public Relations (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu) oraz Zarządzania zasobami ludzkimi (Politechnika Gdańska).W "Światowidzie" pracuje od 1999 roku. W latach 2003 - 2006 była kierownikiem Działu Public Relations, od roku 2006 kieruje Działem Organizacyjno - Prawnym. Od 2006 roku sprawuje funkcję Pełnomocnika Dyrektora ds. zamówień publicznych.Prywatnie żona (mąż Jarosław) i matka dwójki dzieci - Jakuba i  Kasi. Ma kotkę perską Basię. Lubi czytać i gotować. Jest zagorzałym kibicem sportowym, zwłaszcza siatkówki, lekkoatletyki i piłki nożnej.

 

 

 

 

Aleksandra Bednarczuk

Kierownik Centrum Aktywności Społecznej (fot. Edyta Machul)

Pochodzi z okolic Bydgoszczy. Jako dziecko, uczestnicząc w różnych imprezach, zazdrościła osobom znajdującym się blisko sceny. W 2002 roku los ją pokierował do Elbląga i Światowida, gdzie dziecięce marzenia miały okazję się spełnić. Od początku związana z działem organizacji imprez, wspólnie z zespołem realizuje dla elblążan koncerty, kabarety oraz Festiwale. Prywatnie mama Oliwki, wspólnie z którą marzą teraz o domku z ogrodem.W 2017 r., podczas obchodów jubileuszu 55-lecia Światowida, otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

 

Violetta Staniszewska

Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu (fot. pryw.)

  Związana ze "Światowidem" od 30 lat. Początkowo jako instruktor w Dziale Domów i Klubów Kultury, następnie w Dziale Organizacji Imprez, przez lata zorganizowała wiele imprez artystycznych i sportowych. Obecnie kieruje Działem Sprzedaży i Marketingu.Jej pasją jest sport i turystyka.Prywatnie - mama Moniki.

 

 

 

 

 

Edyta Bugowska

specjalista ds. upowszechniania dziedzictwa kulturowego regionu (obecnie na urlopie macierzyńskim) (fot. Edyta Machul)

Ukończyła historię i politologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uwielbia historie(ę) - i te prawdziwe i wymyślone (najlepiej fantastyczne z dużą dawką akcji i humoru). - uzależnienie: książki- ulubione filmy: Władca pierścieni, Braveheart, Sweeney Todd- ulubione książki: raczej ulubieni autorzy: fantastyka - Pilipuk, Piekara, Wójtowicz; kryminały - Marinina, Baniewicz; literatura piękna: Redliński, Czechow i wielu innych:-)- pasje: oprócz książek? Podróże - te bliskie i raz na jakiś czas - dalekie; aktywność fizyczna - to, co akurat przyjdzie do głowy - basen, siłownia, aikido?- ulubiony cytat: (to cały utwór) "Na pewnego Polaka" - Patrz, Kościuszko, na nas z nieba! - raz Polak skandował  popatrzył nań Kościuszko,i się zwymiotował.                                                      Konstanty Ildefons Gałczyński (1934).

 

 

 

Paweł Kondraciuk

Koordynator Regionalnej Pracowni Digitalizacji (fot. pryw.)

Z wykształcenia inżynier informatyk. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu. W "Światowidzie" pracuje od 2010 roku, obecnie w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Interesuje się grafiką 3D, motoryzacją, nowinkami technicznymi oraz filmem.


Dziękujemy wszystkim, którzy z nami pracowali. Wasze zaangażowanie i twórcze działanie wzbogaciło naszą Instytucję. Wszystkim Państwu składamy życzenia spełnienia marzeń, wytrwałości w realizacji kolejnych planów, sukcesów zawodowych i osobistych.


Zapisz się do newslettera