Wyróżnione w konkursie

Stworzyły oryginalne portrety - inspirowane życiem kobiet z różnych kręgów kulturowych - i zostały wyróżnione. Mowa o Wandzie Kucharczyk i Lucynie Poduch, które są uczestniczkami zajęć plastycznych dla dorosłych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wyróżniania otrzymały w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Z pędzlem przez świat” w kategorii dorosłych. 

Konkurs organizowany jest od 12 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki, a od kilku lat stał się atrakcją w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Sztuka łączy pokolenia. Inspiracje Flamenco - Przenikanie Kultur”. Misją tegorocznej edycji, organizowanej pod hasłem „Etno-Portrety”, jest zachęta, aby dostrzec źródło kultur w różnych rejonach świata. Konkurs jest inspiracją do zbadania tematu, a pośrednio do docenienia odmienności kulturowej. 

- Zadaniem konkursowym było stworzenie portretu inspirowanego bogactwem kultur świata, ich tradycjami i obyczajami - mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, artysta-plastyk i instruktorka plastyki w CSE "Światowid". - Lucyna Poduch i Wanda Kucharczyk znakomicie poradziły sobie z tym wyzwaniem, otrzymując wyróżnienia.

Wystawę prac konkursowych można oglądać w Galerii Kolor MDK Wrocław-Krzyki od 15 kwietnia do 15 maja 2019 roku. Pokonkursowa wystawa towarzyszyć będzie koncertowi FLAMENCO I MUZYKA ŚWIATA.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera