Obejrzeliśmy ZIE-MIĘ (zdjęcia)

Wernisaż wystawy Aleksandry Bielskiej okazał się bardzo przyjemną wędrówką. Rozpoczęliśmy ją od lasu, drzew, pól, a zakończyliśmy w miejskiej dżungli. Autorka zamknęła na jednej wystawie dwa z pozory sprzeczne ze sobą obszary.

W środę 22 lipca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbył się pierwszy (po pandemii), stacjonarny wernisaż, choć przy zwiedzaniu wystawy trzeba było zachować reżim sanitarny.

– Cieszymy się, że zdecydowaliście się Państwo tak licznie przybyć do Światowida – powiedziała, witając gości Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid”. – Mamy nadzieję, że czasy, kiedy musieliśmy zamknąć nasze przestrzenie dla widzów, są już za nami.

Głównym motywem wystawy fotograficznej ZIE-MIA jest zieleń i miasto. Jej tytuł symbolicznie pokazuje kontrast i od razu zapowiada podział tematyczny prac. Oglądać możemy prace spod tematyki ZIE, gdzie zanurzymy się w zielony świat naturalnego pejzażu, natomiast na drugim biegunie króluje MIA – czyli autorskie spojrzenie na przestrzenie miejskie.

Wystawa czynna będzie do 31 sierpnia 2020 r. w Galerii na balkonach Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera