Jak uczyć seniorów – warsztaty z berlińską organizacją Euro Pass

Warto uczyć się od najlepszych. Za takich w obszarze współpracy, edukacji i aktywizacji seniorów uchodzą niemieckie organizacje pozarządowe. Dlatego też, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na spotkanie on-line z przedstawicielami niemieckiej organizacji Euro Pass.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje projekt „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”, w ramach którego uczestnicy projektu wymieniają się dobrymi praktykami działania na rzecz seniorów z organizacjami z całej Europy. Po zajęciach z hiszpańskimi edukatorami przyszedł czas na warsztaty z niemieckimi partnerami z organizacji Euro Pass.

Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Prowadzącym będzie Francesco Molinari z organizacji EBB Europass Berlin Beratungsbüro GmbH, który opowie o działalności szkoleniowej dla seniorów prowadzonej w jego instytucji. W agencie znajdzie się również prezentacja berlińskiego Klubu Komputerowego dla seniorów i aktywności jakie organizuje dla osób starszych. Prezentacji dokona prezes Klubu, Günter Voß. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Zachęcamy pracowników innych instytucji pracujących z seniorami bądź na rzecz seniorów do uczestniczenia w spotkaniu.

Zgłoszenia wysyłać można na adres e-mailowym: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl

Spotkanie odbędzie się we wtorek 8 czerwca 2021, o godz. 10:00, forma realizacji on-line. Więcej szczegółów pod nr tel.: 55 611 20 59

Projekt "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+

Zobacz również

Zapisz się do newslettera