Międzynarodowe spotkanie z Włochami

Po on-linowych warsztatach z partnerami z Hiszpanii i Niemiec przyszła kolej na wymianę doświadczeń z przedstawicielami włoskiej organizacji Euro-Net. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje projekt „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”.

Założeniem projektu jest poszerzenie programu działań, skierowanego do seniorów, o nowe rozwiązania.
Stowarzyszenia i organizacje europejskie przekazują nam wiedze na temat nieznanych w naszym kraju metod i technik pracy z seniorami. W Elblągu jest sporo organizacji, które na co dzień zajmują się aktywizacją osób starszych i umiejętne wykorzystywanie wiedzy doświadczonych stowarzyszeń z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec z pewnością jest dla nas korzystne – mówią organizatorzy.

Prowadzącym on-linowego spotkania będzie Raffaele Messina z organizacji Euro-Net.
Podejmowane będą tematy z obszarów różnorodności zajęć z seniorami, omówione zostaną cele działań stowarzyszeń działających na rzecz seniorów w mieście Potenza (Włochy), uczestnicy dowiedzą się także w jaki sposób wdrażać aktywność fizyczną, kulturalną i twórczą wśród seniorów.

Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim. Zachęcamy pracowników innych instytucji pracujących z seniorami bądź na rzecz seniorów do uczestniczenia w spotkaniu. Zgłoszenia wysyłać można na adres e-mailowym: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl

Spotkanie odbędzie się w piątek (11 czerwca) o godz. 17:00, forma realizacji on-line. Więcej szczegółów pod nr tel.: 55 611 20 59

Projekt "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+

Zobacz również

Zapisz się do newslettera