Zmierzyli się ze słowem – za nami 66. eliminacje OKR

9 czerwca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbyły się eliminacje rejonowe 66 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: Turnieju Recytatorskim oraz Turnieju Wywiedzione Ze Słowa. Do przeglądu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 czerwca w olsztyńskim CEIKu zakwalifikował się Zbigniew Martuszewski.

Organizatorem konkursu jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Na etapie eliminacji rejonowych w organizację przeglądu włączają się miejskie ośrodki kultury, w tym od wielu lat Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Wszystkie prezentacje były obserwowane i oceniane przez jurorów: Wiesławę Szymańską-Niemaszek – aktorkę związaną z Teatrem Jaracza w Olsztynie, Urszulę Kosińską – poetkę, przedstawicielkę Towarzystwa Kultury Teatralnej Warmii i Mazur oraz Paulinę Ponichtera – przedstawicielkę CSE „Światowid” w Elblągu.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Zbigniew Martuszewski, który zaprezentował dwa utwory: „Msza za miasto Arras”  Andrzeja Szczypiorskiego oraz „Modlitwa”  – Cypriana Kamila Norwida.

Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!

 Z wielką przyjemnością informujemy że Zbigniew Martuszewski zakwalifikował się do finału OKR w Ostrołęce! Finał odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2021. Trzymamy kciuki Panie Zbigniewie!

Zobacz również

Zapisz się do newslettera