Taneczne emocje za nami - poznaliśmy zwycięzców Pucharu Europy (foto)

19 czerwca 2021 w Elblągu rozegrany został Puchar Europy w tańcach standardowych. Do udziału w tych prestiżowych zawodach europejskie federacje typowały po jednej parze ze swojego kraju. Turniej odbywał się pod auspicjami WDSF a jego organizatorem było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz ze Stowarzyszeniem Jantar.

- Bardzo się cieszę, że emocje sportowe i wrażenia artystyczne powróciły do „Światowida” w tych trudnych czasach. Gościmy najlepsze pary w stylu standardowym, które będą rywalizowały o Puchar Europy, ale również pokażemy najlepsze pary dziecięce, które są naszą przyszłością – powiedział na gali otwarcia Antoni Czyżyk Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

- Jest mi niezmiernie miło, że po tak długim czasie możemy znowu spotykać się na tej wspaniałej uroczystości. Puchar Europy i Mistrzostwa Polski odbywają się w nowej odsłonie instytucji samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. Gratuluję organizacji i serdecznie dziękuję wszystkim współorganizatorom i sponsorom, bo naprawdę na ten czas czekaliśmy bardzo długo – dzielił się wrażeniami Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Do rywalizacji stanęły pary z 21 europejskich krajów. Oprócz ogromnych emocji publiczność mogła podziwiać przepiękne stroje i poruszającą oprawę muzyczną. Po trzech runach do finału dostały się pary z Włoch, Rosji, Niemiec, Rumunii Litwy i Estonii. Puchar Europy wytańczyli aktualni Mistrzowie Świata, reprezentanci Litwy - Ieva Zukauskaite i Evaldas Sodeika.

Poza Pucharem Europy w miniony weekend w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu tancerze z całej Polski stanęli do rywalizacji w Mistrzostwach Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych oraz w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego „Pomosty”.

Imprezy odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina i Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera