„Bajkowe portrety” – wernisaż fotografii w „Światowidzie”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza 7 lipca o godz. 18.00 na wernisaż fotografii Pauliny Szramke. Na wystawie zobaczymy „Bajkowe portrety” a konkretnie zdjęcia dziecięcych twarzy. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Z fotografii Pauliny Szramke patrzą na nas dziecięce twarze, niektóre smutne, inne zamyślone lub bardzo poważne. W zdjęciach dostrzec można grę koloru, który wzbogaca kadr i dodaje magicznego klimatu - tworząc w całości bajkowe portrety.

Impulsem do podjęcia tematu fotografii dziecięcej były dzieci artystki.

- Gdy robiłam córce zdjęcia zamyśliła się i nie uśmiechnęła tak jak zwykle. To było coś magicznego, innego. Postanowiłam, że fotografując dzieci, poproszę je o powagę, chwilę zadumy. Czasami jest to bardzo trudne, gdyż oczy dzieci już same w sobie potrafią przekazać radość i uśmiech - postawiłam jednak na nostalgię i głębię spojrzenia - mówi Paulina Szramke. 

Paulina Szramke - z wykształcenia anglistka. Fotografią profesjonalną zajmuję się od dwóch lat. Prowadzi autorski cykl foto-reportaży, pt.: „Elblążanie i Elblążanki”, do którego zaprasza wyjątkowych mieszkańców miasta - ludzi, którzy inspirują oraz pokazują, że Elbląg to miasto wielu możliwości.

Wystawa będzie czynna do 27 sierpnia w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera