Stań w szranki z ortografią!

Zasady ortograficzne w języku polskim i cały zestaw wyjątków od reguł spędzają sen z powiek niejednemu z nas... Mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez, „ch” czy „h”? Jeśli lubcie wyzwania - a ortografia to nie lada wyzwanie – weźcie udział w Dyktandach o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa". Na konkurs ortograficzny zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.


Do udziału w dyktandach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Konkurs, podzielony na cztery kategorie wiekowe, odbędzie się dnia 16 września (czwartek) br. czyli podczas Dnia Otwartego w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu:
- uczniowie klas V - VI szkół podstawowych - godz. 9:00
- uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych - godz. 10:30
- uczniowie szkół ponadpodstawowych - godz. 16:30
- dorośli – godz. 17:30

W każdej kategorii wiekowej rywalizować będą 3-osobowe zespoły. Najlepsze z nich zakwalifikują się do finału dyktanda o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”, zaplanowanego na 29 września.

Aby wziąć udział w dyktandzie i zawalczyć o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa” należy zapoznać z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dokumenty dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Formularz zgłoszeniowy wysłać można na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl albo doręczyć osobiście do sekretariatu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu do 10 września.

Pliki do pobrania

  • pdf

    ReGulamin + załącznik - DYKTANDA.pdf

    pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera