Zobaczmy „Fantasmagorie i dziwotwory”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza 16 września (czwartek) o godz. 19.00 na wernisaż wystawy Bogusława Gromadzkiego „Fantasmagorie i dziwotwory”. Zaprosimy was do świata magii i fascynacji sztuką. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Prace Bogusława Gromadzkiego przenoszą do innego świata, oczarowują. Śmiało można powiedzieć, że jest to artysta nie z tej ziemi. Bogusław Gromadzki w swojej twórczości, już od najmłodszych lat, szukał nowych środków wyrazu i realizacji własnych pomysłów.

 

 - Nigdy nie zamierzałem mojej fascynacji traktować jako profesję. Dawało mi to nieograniczoną swobodę w działaniu w obszarze sztuki – mówi autor wystawy.
- Z potrzeby weryfikowania tego co robię, brałem udział w wielu wystawach
i indywidualnych i zbiorowych. To taka naturalna potrzeba wysłuchania ocen na temat tego co się tworzy. Jest to napęd do dalszej pracy szukania nowych rozwiązań
– dodał.

 

Artysta zawsze pozostawał wierny swoim nadrealnym i baśniowym światom, które przedstawia w obrazach, rzeźbach i rysunkach. Czy to jest jego styl? Pozostawia to Państwa ocenie.

 

Prace, które obejrzycie Państwo na wystawie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu obejmują okres dwuletnich poszukiwań autora. Wystawa będzie czynna do 12 października w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

 

Wystawa organizowana jest w ramach Dnia Otwartego Światowida. Pełen program znajduje się na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Termin | 16 września (czwartek), godz. 19.00

Miejsce | Galeria Na Balkonach, II piętro, CSE „Światowid”

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera